Babiš: Poslance Bartoška a Šincla ovlivnila hazardní lobby | E15.cz

Babiš: Poslance Bartoška a Šincla ovlivnila hazardní lobby

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)
Ministr financí Andrej Babiš (ANO)
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Koaliční poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Ladislav Šincl (ČSSD) byli podle ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše ovlivnění hazardní lobby. Ministr to prohlásil před zasedáním koaliční rady. Koalice podle něj nyní moc dobře nefunguje. Buď bude tahat za jeden provaz, nebo nemá smysl, uvedl také. Jeho slova jsou pokračováním aktuálních koaličních sporů.

„Problém je, že v rámci koalice jsou někteří poslanci, kteří jsou zlobbovaný tou hazardní lobby na čele s panem (místopředsedou TOP 09 Miroslavem) Kalouskem, potom pan Bartošek a pan Šincl. To byli reprezentanti, kteří byli zlobbovaní hazardní lobby a kteří tam dělali obstrukce, a pan (senátor Ivo) Valenta na to dohlížel z balkonu,“ řekl Babiš.

Sněmovna se minulý týden zabývala návrhy směřujícími k vyššímu zdanění hazardu. Zatím je ale - i kvůli několikahodinovým řečnickým vystoupením Kalouska - koalice neprosadila.

„Já už nemám k tomu co říct. Pan ministr má na mě asi nějakou slabost, pravděpodobně, protože opět, když mu dochází argumenty, tak používá takováto slova,“ řekl v reakci Šincl, který s Babišem měl prudké spory už při jednáních o návrzích týkajících se pojišťovnictví. „Já bych řekl, že to je totální magor,“ uvedl také. Ministr financí si podle něj vymýšlí páté přes deváté.

Jurečka: Babiš neudržel chladnou hlavu

Za lidovce zatím reagoval jejich první místopředseda a ministr zemědělství Marian Jurečka. Babiš podle něj neudržel chladnou hlavu. „Buď ať to doloží, nebo ať se omluví a neříká tyto věci,“ podotkl. Rád by, aby se vláda vrátila k rozumné komunikaci.

Babiš se dotkl také přestřelky mezi ním a vicepremiérem a šéfem lidovců Pavlem Bělobrádkem, který v neděli v České televizi mluvil o údajném porušování demokratických pravidel hnutím ANO. Ministr financí nečeká, že by se věcí ještě dnes zabývala koaliční rada, jak to navrhovali jeho spolustraníci.

„Takhle mám takový pocit, že ta koalice nějak ne moc dobře funguje, a musíme se domluvit, jestli v té Sněmovně budeme táhnout za jeden provaz, nebo ne,“ konstatoval ale. Pokud ne, tak podle něj koalice nemá smysl. Na adresu koaličních partnerů také směřoval výtku, že od začátku společné vlády spíše mluví do médií, ale do očí mu své výtky nesdělí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video