Bude se hrát o existenci Karlovarské karty, rozhodnou o ní krajští zastupitelé | E15.cz

Bude se hrát o existenci Karlovarské karty, rozhodnou o ní krajští zastupitelé

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Dominik Bachurek

ČTK

Share on Facebook Messenger
O budoucnosti projektu Karlovarské karty budou zřejmě v červnu rozhodovat krajští zastupitelé. Projekt dopravní karty za celkově asi 80 milionů korun měl být hrazen z pozastaveného Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Kraj má zatím vybraného dodavatele karet, výběr dodavatele odbavovacích strojů ještě region čeká.

Uvedl to náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil. Karty včetně systému by podle výsledku výběrového řízení měly dodat Plzeňské městské dopravní podniky, a to za 44,7 milionu korun. „Ve smlouvě je doložka, že pokud se do konce června nevybere také dodavatel strojků, smlouva zanikne,“ sdělil Navrátil.

Termín vyplývá z podmínek Regionálního operačního programu. Jenže ten je pozastaven a zatím není jasné, zda vůbec bude pokračovat. „Protože existuje riziko, že by nakonec náklady , měli by rozhodnout v červnu zastupitelé, jestli v projektu pokračovat,“ uvedl Navrátil.

Příprava karty, se kterou by bylo možné platit u všech dopravců v kraji, začala v roce 2007. Technologie se ale za tu doby posunuly a i když by Karlovarská karta byla ještě dnes poměrně moderní, brzy by už mohla být technologicky zaostalá. Pokud by se kraj v budoucnu k projektu vrátil, šlo by už podle Navrátila o jinou technologii, například dnes stále využívanější čipy NFC, kterými je možné platit bezkontaktně.

Projekt počítá s dodáním 70 tisíc karet, které by si mohli lidé vyzvednout bezplatně. Peníze by pak stálo dobití karet. Kraj by na druhou stranu získal velmi podrobný přehled o využití jednotlivých linek a mohl by lépe plánovat veřejnou dopravní obslužnost.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.