České dráhy napadly u soudu výsledky tendru na šumavské lokálky | E15.cz

České dráhy napadly u soudu výsledky tendru na šumavské lokálky

vlak společnosti GW Train Regio
vlak společnosti GW Train Regio
• 
ZDROJ: GW Train Regio

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tendr Jihočeského kraje na šumavské lokálky vstoupil do dalšího dějství, České dráhy napadly jeho výsledky u soudu. Zakázkou za více než dvě miliardy korun se tak bude zabývat Krajský soud v Brně. Potvrdila to mluvčí soudu Simona Tesařová. České dráhy dříve neuspěly se stížností u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který chyby v zakázce nenašel.

ÚOHS se případem zabýval nadvakrát. Poprvé návrh Českých drah zamítl v lednu. V červnu rozhodnutí svých podřízených potvrdil ještě předseda úřadu Petr Rafaj. Ve výběrovém řízení na zakázku za více než dvě miliardy korun uspěl loni na jaře dopravce GW Train Regio. Měl by zajistit obslužnost železničních tratí České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary.

České dráhy skončily v tendru třetí, za vítězným návrhem GW Train Regio byla vyhodnocena jako druhá nabídka společnosti ARRIVA MORAVA. Také její nabídku České dráhy zpochybnily.

Předmětem hodnocení byla ekonomická výhodnost nabídek, vedle ceny byla posuzována i kvalita nabízených služeb vyjádřená zejména nadstandardním vybavením vozidel. Částka přes dvě miliardy korun je předpokládanou kompenzací kraje za provoz šumavské lokálky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video