Další sliby? Stavba bazénu na Jižním Městě má začít do měsíce | E15.cz

Další sliby? Stavba bazénu na Jižním Městě má začít do měsíce

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výstavba plánovaného bazénu a sportovní haly by na Jižním Městě měla začít zřejmě již do měsíce. Uvedl to starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS). Ten dnes uhájil pozici starosty, když opozice na radnici iniciovala jeho odvolání.

Potřebnou podporu z ostatních klubů pro záměr odvolat starostu zastupitelé TOP 09 a Hnutí pro Prahu 11 (HpP11) nezískali. Jednání zastupitelů Jižního Města tak skončilo v nepřátelské atmosféře již po 15 minutách. Jedním z důvodů tlaku na odvolání starosty byla i výstavba bazénu a sportoviště Jedenáctka. Zahájení stavby se enormě protahuje, ale podle posledních informací by mohlo konsorcium firem Hochtief CZ a Bau plus začít stavět do měsíce.

Mělo být již téměř hotovo, ale……

…..takhle vypadá léta slibovaný bazén dnes

Výsledky výběrového řízení již schválila rada městské části. „Nyní poběží 15denní lhůta, během které se mohou firmy ještě odvolat. Pokud se tak nestane, co nejdřív podepíšeme smlouvu,“ řekl starosta. Samotná stavba tří objektů by tak mohla začít do konce dubna. Městská část za ně zaplatí přes 427 milionů korun. Původně přitom radnice odhadovala, že náklady na stavbu budou o 27 milionů nižší.

Úpravy plochy a oplocení již spolkly podle opozice miliony

Místo bazénu je na Chodově rozbahněná, oplocená pláň Autor: e15-Michal Nosek

S výší investovaných prostředků ale nesouhlasí opozice. Na stavební parcele, kde má sportoviště vyrůst, se již dělaly stavební úpravy ve výši několika desítek milionů korun. Prostředky si vyžádala také propagační kampaň. „Za šest let radnice za projekt Jedenáctka VS utratila už zhruba 98 milionů korun,“ řekl Jiří Štyler (HpP11), podle kterého radnice další stovky milionů na dokončení projektu nemá. Mlejnský to ale odmítl. „Financovat to budeme z finančních rezerv městské části. Kdybychom na to neměli, nic bychom nestavěli,“ namítl. S finanční pomocí hlavního města prý nepočítá.

Co má být sportoviště Jedenáctka

Sportovní komplex budou tvořit tři haly. První z nich bude obsahovat pětadvacetimetrový plavecký bazén s pěti drahami, 42 metrů dlouhý tobogán, vířivý bazén, bazén s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudový kanál a dětské brouzdaliště. V hale bude i saunové centrum. Další čtyři menší bazény budou umístěny v centru dětského plavání. Ve třetí budově bude hrací plocha pro sálové sporty.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.