Exšéf auditu vnitra čelí žalobě za údajné krytí krádeže. Jde o mstu policie? | E15.cz

Exšéf auditu vnitra čelí žalobě za údajné krytí krádeže. Jde o mstu policie?

Budova ministerstva vnitra
Budova ministerstva vnitra
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, vag

Státní zástupce obžaloval bývalého šéfa interního auditu na ministerstvu vnitra Petra Plaňanského z nadržování, protože prý kryl krádež v resortu. Kauza zamíří k soudu 15. prosince. Plaňanský to považuje za nesmysl a vykonstruované obvinění. Spekuluje se i o mstě ze strany protimafiánského útvaru, jehož hospodaření Plaňanský prověřoval.

Podle obžaloby Plaňanský neohlásil, že jeho tehdejší podřízený na vnitru Václav Chochol ukradl sekretářce ze služebního sejfu zhruba 360 tisíc korun. Za to mu podle mluvčího soudu pro Prahu 7 Romana Podlešáka hrozí až čtyři roky vězení. Před soudem stane i Chochol, kterému za krádež hrozí až pět let vězení.

Plaňanský proti postupu policie podal několikrát stížnost, vždy ale bez úspěchu. Jeho advokát Marek Cziviš tvrdí, že Plaňanský dokonce vytvořil komisi, která měla celou věc vyšetřit. „Komise konstatovala, že není doloženo ani dokázáno, že by údajně poškozená měla vůbec na pracovišti nějakou hotovost,“ sdělil advokát Českému rozhlasu.

Nesrovnalosti v hospodaření ÚOOZ

Podle novináře časopisu Reportér Jaroslava Kmenty, který se kauze dlouhodobě věnuje, případ provází celá řada pochybností. „Vše ukazuje spíše k tomu, že tam sehrává roli určitá msta ze strany Útvaru po odhalování organizovaného zločinu,“ řekl Kmenta rozhlasu. Plaňanský totiž jako šéf auditu kontroloval mimo jiné hospodaření ÚOOZ a přišel na několik nesrovnalostí.

V obžalobě se také píše, že sekretářka konzultovala údajnou ztrátu peněz s důstojníkem ÚOOZ Lukášem Kapusňákem. Útvar ale přes svého mluvčího Pavla Hantáka odmítl, že by měl s obviněním Plaňanského cokoliv společného, dodal Radiožurnál.

Důstojník hlavním auditorem

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.