Fischer odvolal náměstka Tomana kvůli údajně falešnému diplomu | E15.cz

Fischer odvolal náměstka Tomana kvůli údajně falešnému diplomu

Jan Fischer
Jan Fischer
• 
ZDROJ: Tomas Novak, Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr financí Jan Fischer odvolal svého náměstka Lubomíra Tomana, který zatím nedoložil získání vysokoškolského diplomu. Toman se prý prokazoval falešným diplomem Ekonomické univerzity v Bratislavě, která údajně potvrdila, že diplom nevydala. Ministr ovšem ještě dal Tomanovi čas na to, aby dokázal, že studium absolvoval.

„Protože náměstek Toman prohlášení Ekonomické univerzity v Bratislavě doposud nevyvrátil ani neuvedl na pravou míru, rozhodl jsem se ho odvolat,“ sdělil Fischer. „Jeho setrvání ve funkci by bylo v této situaci pro mě morálně a osobně neslučitelné,“ doplnil.

Podle TV Nova je Tomanův diplom z bratislavské univerzity falešný. Náměstek to popřel, ale jak diplom získal, nevysvětlil, uvedla televize.

Toman byl sice odvolán z funkce náměstka, ale zatím ještě zůstává zaměstnancem úřadu, do pondělí 16. září má věrohodně doložit studium a získání diplomu. „Pevně věřím, že se tak stane,“ doplnil šéf resortu.

Třiačtyřicetiletý Toman měl jako náměstek na ministerstvu na starosti oblast hospodaření s majetkem státu a informatiky. Do vysoké státní funkce jej v polovině letošního července Fischer.

Ministerstvo tehdy Tomana označilo za nepolitického odborníka s mnohaletými zkušenostmi, který pracoval na manažerských pozicích ve významných mezinárodních společnostech. Před nástupem na ministerstvo Toman podle svého životopisu na webu úřadu pracoval například jako výkonný manažer IBM Czech Republic.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video