Jihočeský hejtman Zimola: Kůrovec není ani pravičák, ani levičák | E15.cz

Jihočeský hejtman Zimola: Kůrovec není ani pravičák, ani levičák

mkr

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zásah proti kůrovci na Šumavě je nezbytný, tvrdí jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Podle jeho názoru je současný stav důkazem laxnosti z minulých let a dodal, že by všechny zúčastněné strany měly podporovat takový zákon, který do řešení šumavské otázky přinese jasná pravidla. Informuje o tom agentura Mediafax.

Podle Zimoly se debata dostala na úroveň politickou. „K Šumavě se už stačili vyjádřit snad všichni předsedové hlavních politických stran a někteří komentátoři srovnávají boj s kůrovcem s bojem o svobodu a bojem třídním. Musím všechny zklamat, kůrovec není ani pravičák ani levičák. Nikam nekandiduje ani nikoho nevolí. Nečte volební programy a nenechá se jimi přemluvit. Pouze škodí a tím se stává společným nepřítelem všech, lesa, celé krajiny, šumavských obyvatel i jejích návštěvníků,“ prohlásil hejtman.

Hejtman vyzval všechny zúčastněné strany, aby neopakovaly chyby z předchozích let a snažil se připomenout, že za minulých vlád byl nechán les kůrovci napospas. Pokud by takový postup takto pokračoval, za pár let by tu již nebyla žádná Šumava a v ní žádné stromy, ke kterým by se dalo přivazovat, uvedl dále Zimola.

Výzvy k dialogu mezi ekologickými aktivisty a správou NP Šumava ze strany ministerstva životního prostředí pak hejtman uvítal, nicméně zmínil, že tento krok měl přijít daleko dříve. Zasednutí ke kulatému stolu podporuje také strana TOP 09 v čele s předsedou Karlem Schwarzenbergem, který spor nazval „pseudonáboženskou válkou.“ Šumavská rodačka, lékařka z Vodňan, začala dnes na protest proti počínání aktivistů držet hladovku. Chce tím vyjádřit podporu správě parku. Podpořit aktivisty přijel včera naopak šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Autor: mkr

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.