Končí spor o náměstka. ČSSD protlačila k Babišovi na finance právníka Prose | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Končí spor o náměstka. ČSSD protlačila k Babišovi na finance právníka Prose

Končí spor o náměstka. ČSSD protlačila k Babišovi na finance právníka Prose
Ministr financí Andrej babiš
• 
ZDROJ: ctk

vag, ČTK

Náměstkem za sociální demokracii na ministerstvu financí se stane právník Martin Pros. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka původně navrhoval středočeského radního Jiřího Peřinu, jenže ministr financí a lídr hnutí ANO Andrej Babiš ho odmítl. Pros se na svém nástupu dohodl s Babišem uplynulou noci.

Martin Pros je právníkem se zaměřením na bankovnictví, který už několik let pracuje v pařížském sídle Société Générale. Podle serveru Novinky.cz přiletěl z Paříže na jednání Babišem v pátečních pozdních hodinách. Krátce před půlnocí si pak Pros a ministr plácli.

Premiér Sobotka svého kandidáta Prose popsal jako kvalifikovaného a jazykově vybaveného člověka se zahraničními zkušenostmi. „Věřím, že novou pozici zvládne velmi dobře,“ uvedl již dříve Sobotku.

Dvaačtyřicetiletý právník Pros má za sebou kariéru v Komerční bance. Od roku 2010 působí ve vedoucích pozicích právního oddělení korporátního a investičního bankovnictví v pařížském sídle mateřské Société Générale. Pros je podle svých slov členem soc. dem. s přestávkami od roku 1989.

Martin ProsMartin ProsAutor: Jan Hrouda/Euro
Nový náměstek ministra financí Martin Pros na archivním snímku (foto: Jan Hrouda/E15).

Sociální demokraté původně navrhovali ministrovi Babišovi (ANO) jako náměstka pro daně středočeského radního Jiřího Peřinu (ČSSD). Babiš ho ale odmítl a funkci dal Simoně Hornochové. Následně se lídři ČSSD a ANO dohodli na obsazení politické funkce náměstka na ministerstvu financí.

Autor: vag, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!