Končí spor o náměstka. ČSSD protlačila k Babišovi na finance právníka Prose | E15.cz

Končí spor o náměstka. ČSSD protlačila k Babišovi na finance právníka Prose

Ministr financí Andrej babiš
Ministr financí Andrej babiš
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Náměstkem za sociální demokracii na ministerstvu financí se stane právník Martin Pros. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka původně navrhoval středočeského radního Jiřího Peřinu, jenže ministr financí a lídr hnutí ANO Andrej Babiš ho odmítl. Pros se na svém nástupu dohodl s Babišem uplynulou noci.

Martin Pros je právníkem se zaměřením na bankovnictví, který už několik let pracuje v pařížském sídle Société Générale. Podle serveru Novinky.cz přiletěl z Paříže na jednání Babišem v pátečních pozdních hodinách. Krátce před půlnocí si pak Pros a ministr plácli.

Premiér Sobotka svého kandidáta Prose popsal jako kvalifikovaného a jazykově vybaveného člověka se zahraničními zkušenostmi. „Věřím, že novou pozici zvládne velmi dobře,“ uvedl již dříve Sobotku.

Dvaačtyřicetiletý právník Pros má za sebou kariéru v Komerční bance. Od roku 2010 působí ve vedoucích pozicích právního oddělení korporátního a investičního bankovnictví v pařížském sídle mateřské Société Générale. Pros je podle svých slov členem soc. dem. s přestávkami od roku 1989.

Martin Pros Autor: Jan Hrouda/Euro
Nový náměstek ministra financí Martin Pros na archivním snímku (foto: Jan Hrouda/E15).

Sociální demokraté původně navrhovali ministrovi Babišovi (ANO) jako náměstka pro daně středočeského radního Jiřího Peřinu (ČSSD). Babiš ho ale odmítl a funkci dal Simoně Hornochové. Následně se lídři ČSSD a ANO dohodli na obsazení politické funkce náměstka na ministerstvu financí.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video