Policie vyšetřuje nákup firmy na převoz peněz Českou poštou | E15.cz

Policie vyšetřuje nákup firmy na převoz peněz Českou poštou

Česká pošta, ilustrační foto
Česká pošta, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro - Martin Pinkas

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie vyšetřuje nákup společnosti ABAS CiT Management, která se zabývá zabezpečeným převážením peněz, ze strany České pošty. Státní podnik ztrátovou firmu koupil v roce 2012, vložil do ní 50 milionů korun, ale společnost se ze ztrát dosud nevymanila. Policie prý na transakci narazila při rozkrývání manipulací se zakázkami České pošty.

Pošta firmu koupila od ostravského podnikatele Ivo Popardowského, jak upozornily Hospodářské noviny (HN).

Kriminalisté se zabývají tím, jestli nákupem ztrátového přepravce peněz někdo z vedení pošty neporušil příkaz o správném hospodaření, píše deník. Podle jeho informací Česká pošta měla za firmu do konce loňska zaplatit 12 milionů korun a v dalších třech letech přidat 20 až 35 procent z výsledku hospodaření společnosti.

Pošta podle HN plánovala, že služby firmy později přejmenované na Česká pošta Security budou využívat i další zájemci. V zabezpečené přepravě peněz ale kvůli silné konkurenci v posledních dvou letech prudce spadly ceny. Nyní má společnost pod novým krizovým vedením fungovat do konce letoška, a pak se rozhodne o její budoucnosti, řekl deníku mluvčí pošty Ivo Mravinac. Odvrátit pád má pomoci nový ředitel Jiří Krejča, který dříve šéfoval mezinárodní bezpečnostní společnosti G4S.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.