Praha 5 se dohodla na vedení. Starostu získala TOP 09 | E15.cz

Praha 5 se dohodla na vedení. Starostu získala TOP 09

volby
volby
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská část Praha 5 už má vedení. Koaliční smlouvu podepsali zástupci z řad TOP 09, Strany zelených (SZ), KDU-ČSL, ČSSD a České pirátské strany. Nyní ji potvrdí jednotliví zastupitelé všech koaličních stran. Volby v Praze 5 vyhrálo ANO, které však skončilo v opozici.

Druhá se umístila TOP 09 a třetí SZ. Následují ODS, ČSSD, koalice KDU-ČSL a nezávislých, Patrioti - Volba pro Prahu 5 s Demokraty Jana Kasla a Česká pirátská strana.

„Koalice má v 45členném zastupitelstvu většinu 25 pěti hlasů. Městskou část pak povede celkem sedm radních,“ uvedl zastupitel a kandidát na místostarostu Jan Smetana (ČSSD). Kromě Pirátů zasednou v radě městské části všechny koaliční strany - Piráti totiž získali pouze jeden mandát a jejich zástupce se přidal ke klubu SZ.

Starosta bude z řad TOP 09, která bude mít na starosti oblast majetku. SZ se bude zodpovídat za dopravu, územní rozvoj a životní prostředí. Sociálním demokratům bude patřit sociální oblast a školství bude podléhat KDU-ČSL.

Méně uvolněných zastupitelů

„V zastupitelstvu bude méně uvolněných zastupitelů než dosud, přesný počet musíme ještě dojednat. Která z opozičních stran povede kontrolní výbor, rovněž není rozhodnuto, budeme o tom s nimi jednat,“ řekl Smetana.

V zastupitelstvu bude sedět 11 zástupců ANO, 10 kandidátů TOP 09 a sedm křesel patří SZ, což je o čtyři více, než měla strana dosud. Šest mandátů získala ODS, čtyři sociální demokraté a tři patří koalici KDU-ČSL a nezávislých. Tří zastupitele mají Patrioti s Demokraty Jana Kasla a jeden Piráti.

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video