Přirovnání Finanční správy ke gestapu už není tak velká nadsázka, říká Babišův exporadce Bláha | E15.cz

Přirovnání Finanční správy ke gestapu už není tak velká nadsázka, říká Babišův exporadce Bláha

Pavel Štrunc - Info.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Autor projektu Hlídač smluv Michal Bláha je znepokojen praktikami, které se odehrávají na Ministerstvu financí (MF). Za skandál považuje především to, že vedení resortu má přístup ke kauzám, které vyšetřuje Finanční správa. Podle něj tak ze strany vysokých úředníků hrozí ovlivňování jednotlivých případů, kdy stát zajišťovacími příkazy může de facto zničit jakoukoliv firmu. V rozhovoru s Pavlem Štruncem zároveň připomíná, že jako poradce dostal z MF padáka právě po tom, co na toto upozornil. 

Finanční správa podle něj rozdává příliš tvrdé tresty, jeho dřívější slova o gestapu už nepovažuje za nadsázku. Pozastavuje se také nad tím, že ministerstvo pod Ivanem Pilným kritiku interpretuje jako hybridní hrozbu. Jak ale sám říká, do služeb státu by se i po vyhazovu klidně vrátil. Proč státní práva pracuje neefektivně? Kdo má na tom zájem? A jde s tím vůbec něco dělat? 

Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.

Autor: Pavel Štrunc - Info.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.