54

fotografií

15 zážitkových dárků, mezi kterými si vybere každý chlap: Jízda v tanku, let stíhačkou i stav beztíže

D

Dost bylo pletených ponožek a pánské kosmetiky. Co darovat na Štědrý den mužskému pokolení? Stále větší oblibě se těší zážitkové dárky, kterým vévodí především adrenalinové aktivity. Na serverech nabízejících zážitky čeká na obdarované jízda tankem, let stíhačkou, Bungee jumping či tandemový seskok s padákem. Klidnější povahy však potěší i pivní lázně.

Stálice mezi zážitkovými dárky? Jednoznačně tandemový seskok s padákem, který už dlouhá léta patří mezi ty vůbec nejoblíbenější. Ne každý však má pro strach uděláno natolik, aby dobrovolně seskočil z výšky 4 tisíc kilometrů, byť připoután ke zkušenému parašutistovi. Pro bázlivější povahy je proto vhodná simulace volného pádu v bezpečném prostředí větrného tunelu.

Fanoušci rychlých kol rozhodně ocení zážitkovou jízdu ve formuli Mygale F4. Ta má sice ještě daleko k monopostu britského šampiona letošní sezony, rozhodně si v ní však obdarovaný užije pořádné zrychlení, přilnavost pneumatik a dokonalé jízdní vlastnosti v maximální rychlosti až 240 kilometrů v hodině. A na koho je formule již příliš silné sousto, ten může usednout do ikony sportovních vozů, italského Ferrari.

Nejdražší single byty v Česku. Exkluzivní garsonky přijdou i na 26 milionů korun
Dříve byly garsonky brány jako dočasné provizorní bydlení, které sloužilo zejména k přespání, a nestálo závratné peníze. V posledních letech se ale situace na realitním trhu dost změnila. Stejně jako životní styl lidí, kteří se věnují hlavně kariéře a svobodnému životu, pro který jsou právě garsoniéry ideální. Proto nabývají rychle na hodnotě.

Na zcela opačném pólu aktivit leží pivní lázně nabízející luxusní relaxační zážitek. Mezi nejznámější střediska patří lázně v Rožnově pod Radhoštěm či v Plzni, jsou však například i v Praze, Štramberku, Olomouci či v Ostravě. Klid, krásný výhled do krajiny i přímý kontakt se zvířaty si pak užijí ti obdarovaní, kteří na Štědrý den pod stromečkem objeví netradiční zážitek ve formě pasení ovcí v Beskydech.

Kompletní přehled 15 zážitkových dárků si můžete prohlédnout v galerii

Související články