Naučte se balit kufry jako mistr

Naučte se balit kufry jako mistr

P

Pojďme se společně zasnít a doufat v lepší doby, kdy zase budeme moci bezpečně cestovat svobodně a beze strachu. Sice můžeme vyjet ze země, ale aspoň toto léto si to spousta z nás odpustí. Správně se sbalit je polovina úspěchu každé cesty. Ať už jedete na dovolenou, na pracovní cestu nebo jen na víkend mimo civilizaci, když si vezmete špatné věci, může to mít katastrofální důsledky.

Přemýšlejte

Na cestu do hor si nevezmete Lambo a se stejnou logikou je potřeba uvažovat i nad zavazadly. Neberte si velký kufr, když jedete jen na víkend. Na druhou stranu se nesnažte nacpat oblečení na měsíční dovolenou v Norsku do jedné carry on.

Cestovní taška Smythson of Bond Street Autor: Ape to Gentleman

Klasická carry on by měla pohodlně stačit na třídenní cestu za předpokladu, že nevezete zimní kabát navíc. Pri troše origami umu spojeného s praxí v tetrisu zabalíte i oblek a nebude pomačkaný.

Do menšího kufru se sbalíte na celý týden. Boty vždy dávejte na dno a do dustbagů a můžete do nich nacpat čisté ponožky. To ušetří místo. Pokud navíc pojedete i s batohem, všechno ostatní krom oblečení můžete dát do něj. 

Analyzujte

Na pracovní cestu budete potřebovat asi formálnější věci, než na wellness víkend v přírodě. Kupříkladu, když vás čekají dvě pracovní schůzky, tři party a pivo s kamarádem, nemusíte balit 5 obleků, ale postačí jeden na schůzky, sako a džíny na party a zásoba čistých košil.

Nejlépe vždycky bude fungovat tužka a papír. Seznam den po dni, co budete potřebovat, kolik toho budete potřebovat. Nezapomeňte na kosmetiku, nabíječky, doklady – tyhle věci je lepší dát na hromadu před odjezdem. Nehledat je na poslední chvíli před balením.

Žádné nahodilosti

Jakmile si o něčem řekněte, že to možná budete potřebovat, neobléknete to. Neházejte do kufru jen něco pro všechny případy. Je dobré mít nějakou tu košili, triko a spodní prádlo jako náhradní arzenál, ale maturitní triko že střední potřebovat nebudete. Ač není dobré podporovat rychlou módu, kamkoliv jedete si můžete pořídit náhradní věci v případech nouze. Dokud situace nouze nenastane, nestresujte se. Jednejte až na místě a nebalte zbytečnosti „co kdyby“.

Související články