Rayban. Co tak víc dodat. Takhle značka bude už navěky patřit ke zlatému středu trhu s brýlemi. Jsou docela dobře udělané, nestojí zas pár korun, ale ani za ně nedáte ledvinu. Brýle The Book Club značky Lizard of Soz asi nejsou pro každého, ale to ty věci na jiné úrovni designu obvykle nejsou. Seženete je na stránkách značky. Australská značka Swanwick nepatří k masově vyráběným brýlím, ale co se ceny týče, patří k těm dostupným aniž by utrpěla kvalita. Tom Ford uvedl kolekci "modrých" brýlí relativně nedávno, ale hned bylo jasné, že se jako jeho jiné brýle stanou naprostým vrcholem stylu a designu. Dostupné jsou i na Zalando. Tom Ford Square Blue Light Glasses, prodává Zalando. Brýle značky Warby Parker patří k těm lepším, přesto dostupným variantám obrouček. Na jejich stránkách si můžete do vybraných obrouček nechat dát buď dioptrie, nebo štít proti modrému světlu.

6

fotografií

Chránit si oči před modrým světlem vám může úplně změnit život

T

Tento článek čtěte asi na telefonu nebo počítači. Před tím jste se možná koukal na Netflix, projížděl sociální sítě nebo si četl zprávy. Pak možná od počítače pracujete , takže do něj koukáte přes 8 hodin. Modré světlo, které vychází z počítačů, obrazovek a telefonů není úplně zdravá věc. Jak už pro oči, tak pro mozek.

Modré světlo je součástí světla slunečního, umíme ho přijímat a jeho množství ovlivňuje tvorbu hormonů v našem těle. Ráno naše tělo probouzí a se západem slunce, kdy se jeho intenzita zmenšuje, tělo začne přirozeně produkovat spánkový hormon melatonin a připravovat nás k odpočinku. Problém nastává, když je modrého světla příliš. Přetěžujeme náš zrak, oči i celé tělo jsou unavenější, máme narušený biorytmus. Nadmíra modrého světla způsobuje poruchy spánku a oslabuje imunitní systém. Některé studie také prokázaly neblahý vliv modrého světla na buňky sítnice, kterým se zkracuje životnost a zrak nám tak rychleji stárne

A protože asi už většina z nás nemůže technologii kompletně vynechat, je na místě zkusit alespoň nějakou ochranu. Před škodlivým modrým zářením zajišťuje povrchová úprava brýlových skel Blue Control. Brýle s touto úpravou jsou k nerozeznání od dioptrických a i když se někomu může zdát, že se jedná o zbytečnost nebo moderní výmysl, jakmile je začnete poctivě používat, uvidíte rozdíl. 

Stačí pár dní, než si na ně navyknete a krom toho, že vás oči přestanou bolet, zlepší se usínání a kvalita spánku. I stačí je nosit i při večením koukání na televizi. Je příliš brzy, abychom skutečně zjistili dlouhodobý vliv na kvalitu a zdraví zraku, ale pokud pro sebe můžeme udělat něco byť jen preventivně, neexistuje důvod proč to nezkusit. 

Související články
Netflix má velké plány, nabídne sedm desítek projektů
Filmový a televizní producent a internetová videotéka Netflix letos hodlá přes svou platformu odvysílat sedm desítek vlastních projektů, nejvíce v historii. Chce tak využít nejistou situaci na trhu, kdy kvůli protikoronavirovým opatřením byla a jsou zavřená kina. K nejdražším a nejvíce ambiciozním projektům patří film Red Notice s Dwaynem Johnsonem, Gal Gadotovou či Ryanem Reynoldsem s odhadovaným rozpočtem zhruba 160 milionů dolarů.
Kdo nechá hrát černochy britskou šlechtu? Shonda Rhimesová
Seriál Bridgertonovi hýbe světem hned od své premiéry na Netflixu. Jde o dílo kultovní producentky a scenáristky Shondy Rhimesové, která změnila pravidla americké televize a vydělává desítky milionů dolarů ročně. Kdo je žena, jejíž Chirurgové a další seriály baví miliony lidí na planetě?