Glosa Jaroslava Bukovského: ČNB naděluje | E15.cz

Glosa Jaroslava Bukovského: ČNB naděluje

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražská burza letos zažívá svůj neurčitý počet minut slávy. Na dvouměsíčním zisku přes čtyři procenta se sice drobák s několika tisícovkami vyšetřenými k hazardu neudělá, na evropském pískovišti je ale Praha zatraceně dobře vidět. Mít ale u kotníků Němce se českým burziánům zrovna často nestává.

Legenda o zlaté české uličce má však přinejmenším dvě slabiny. Zatímco nízká srovnávací základna je pro Prahu už žolíkem poněkud otřepaným, letos navíc naděluje ČNB, a to v očích říčných zahraničních spekulantů hypotézu o posílení české měny.

Cokoli s korunovou cenovkou tak mizí z krámů jako teplé housky, dluhopisy a akcie nevyjímaje. Ostatně fundamenty Česka spekulanty příliš netáhnou.

Ačkoli domácí ekonomika loni přidala 2,3 procenta, pražská burza více než tři ubrala. Účinnější náplast na chronické bolesti než uvolnění koruny si pražská burza letos mohla přát jen stěží.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.