Jaké platy mají členové rady ČNB? Guvernér Rusnok si loni vydělal 3,2 milionu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Jaké platy mají členové rady ČNB? Guvernér Rusnok si loni vydělal 3,2 milionu

ČTK

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni v centrální bance vydělal 3,17 milionu korun čistého. Ve funkci guvernéra působí od loňského 1. července, předtím byl členem bankovní rady.

Nejméně si ve vedení ČNB vydělali noví členové rady, Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký, kteří se stali jejími členy k loňskému 1. červenci. Centrální banka to uvedla ve své roční zprávě o výsledku hospodaření, kterou předložila poslancům.

Koruna prudce oslabila, důvodem je rozhodnutí ČNB

Viceguvernér Mojmír Hampl si podle zprávy vydělal 3,1 milionu korun čistého a druhý viceguvernér Vladimír Tomšík zhruba tři miliony korun. Bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer, který v bance skončil v polovině loňského roku, měl čistý příjem 2,1 milionu korun. Benda a Nidetzký měli čistou mzdu zhruba 1,3 milionu korun.

Čtěte vše o devizových intervencích

Osobní náklady na všechny zaměstnance ČNB, které vedle mezd zahrnují i benefity nebo náklady na vzdělávání, si loni vyžádaly 1,4 miliardy korun, což byl zhruba sedmiprocentní meziroční nárůst. Nárůst nákladů vyplynul podle zprávy jak z výsledků kolektivního vyjednávání, tak i z postupného obsazování nových pracovních pozic.

Co jsou intervence ČNB?

Počet zaměstnanců loni vzrostl o 13 na 1365. ČNB uvádí, že navyšování počtu zaměstnanců není ještě u konce, protože centrální banka dostala od loňského prosince novou pravomoc dohlížet nad trhem spotřebitelských úvěrů včetně nebankovních subjektů.

Analytici: Konec intervencí skokově zdraží státní dluh

Regulace ČNB zabírá, riskantní hypotéky jsou hůře dostupné

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!