Cesta k moři. Španělsko od července umožní vstup zahraničním turistům

Koronavirus ve Španělsku: Uvolňování opatření a otevřené pláže v Barceloně

Koronavirus ve Španělsku: Uvolňování opatření a otevřené pláže v Barceloně Zdroj: Reuters

Koronavirus ve Španělsku: Uvolňování opatření a otevřené pláže v Barceloně
Koronavirus ve Španělsku: Uvolňování opatření a otevřené pláže v Barceloně
3
Fotogalerie

Španělská vláda s ohledem na klesající počty nově nakažených covidem-19 i zemřelých postupně ruší opatření, která ve snaze zabránit šíření koronaviru zavedla v polovině března. Země stále patří v Evropě k nejvíce zasaženým touto infekcí.

"Oznamuji, že turistická sezóna se toto léto uskuteční. Od července bude zahraniční turistika ve Španělsku pokračovat v bezpečných podmínkách. Španělsko potřebuje cestovní ruch a cestovní ruch potřebuje bezpečí. Bezpečí zajistíme. Posílám vzkaz turistům v zahraničí: Španělsko na vás od července bude čekat," citoval premiéra Pedra Sáncheze list El País.

Ve srovnání s turisticky rovněž oblíbenou Itálií, která patří také mezi nejzasaženější státy covidem-19 a turistům se otevře už 3. června, nabídnou Španělé cesty cizincům o měsíc později.

Do jednotlivých fází uvolňování vstupují oblasti Španělska podle místního vývoje epidemie po dohodě vedení regionů s centrální vládou. A zatímco například na Baleárách či Kanárských ostrovech se život místních už téměř vrátil do normálu, v metropoli Madridu či katalánské Barceloně - které jsou oblastmi nejvíce zasaženými epidemií - bude většina omezení zrušena až nadcházející pondělí. V celé zemi se má proces uvolňování dovršit koncem června, pokud se výrazně nezhorší epidemická situace.

Denní bilance nakažených a zemřelých v posledních týdnech klesá. V pátek úřady oznámily 56 dalších úmrtí s nemocí covid-19 a 446 nově potvrzených případů. Celkem se v zemi dosud potvrdilo 234 824 nakažených, což Španělsko řadí celosvětově na pátou příčku po Spojených státech, Rusku, Brazílii a Británii. Co do počtu zemřelých, kterých je v této jihoevropské zemi 28 628, se Španělsko momentálně umisťuje na čtvrté pozici.