Charitativní aukce obrazu Jana Kalába překonala očekávání. Pět neziskovek si rozdělí 850 tisíc | E15.cz

Charitativní aukce obrazu VIRUS 0420 překonala očekávání. Pět neziskovek si rozdělí 850 tisíc

pej

Obraz VIRUS 0420 (anticovid) Jana Kalába se v online charitativní aukci pořádané Galerií KODL a Trafo Gallery prodal za 850 tisíc korun. Vyvolávací cena díla byla jedna koruna. Kompletní výtěžek získá pětice vybraných neziskových organizací.

„Děkuji všem dražitelům a gratuluji vítězi. Jsem šťastný, že finální částka došplhala tak vysoko a i po rozdělení prodejní ceny na pět rovných dílů se bude jednat o významnou pomoc pro všechny vybrané neziskovky,“ říká autor díla i nápadu charitativní aukce s ním spojené Jan Kaláb.

Zástupci Galerie KODL a TRAFO Gallery vybrali čtyři neziskové organizace, jež patří k těm méně viditelným a od prvních dnů koronavirové pandemie poskytují pomoc těm nejslabším a nejzranitelnějším skupinám a pomáhají situaci zvládat. Pátou oceněnou organizaci vybral vítěz aukce. 

Pasta Oner míří do věhlasné londýnské aukční síně. Jeho obraz může vynést přes 400 tisíc

Peníze poputují do Pečovatelského centra Praha 7, Aliance pro individualizovanou podporu, D.O.M.A. - Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra a Projektu šance. 

Dražba začala na aukční platformě LiveBid ve středu 22. dubna, skončila 10. května odpoledne. Zájemci o současné umění měli jedinečnou možnost v těžkých časech koronavirové pandemie spojit dobrý skutek s vlastním potěšením. 

Platforma LiveBid a Galerie KODL poskytují své služby v rámci této mimořádné dražby zdarma. K dosažené částce tedy nebudou připočítávány žádné další poplatky a celý výtěžek bude věnován subjektům, kterým pandemie ztížila činnost.

Art Index: Z pohledu peněz je na čele aukčního žebříčku Jan Merta

Autor: pej
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!