Euromedia poskytne zdarma přes deset tisíc kníh dětem zdravotníků Praha | E15.cz

Euromedia poskytne zdarma přes deset tisíc knih dětem zdravotníků

ČTK, snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nakladatelství Euromeodia ve svém novém projektu na pomoc rodinám zdravotníků, kterých se přímo dotýká současná koronavirové krize, spustilo registraci školek i jednotlivců, kteří lékařům a zdravotním sestrám bojujícím proti koronaviru hlídají děti. Těm pak pošlou balíčky s knížkami a audioknihami. Je připraveno více než deset tisíc kusů knih pro všechny věkové kategorie, k dispozici je přibližně 200 různých titulů. 

"Snažíme se teď o této možnosti dát vědět, aby ji lidé začali využívat a současně přemýšlíme, jak dál pomoci. Sami jsme se dostali do nelehké pozice, protože se naše prodeje ze dne na den zastavily a zaměstnanci čekají, jestli jim zůstane práce. Než se ale situace vyvine dál, snažíme se zaměstnat pomocí a hledáním nových řešení," uvedl ředitel společnosti Euromedia Lukáš Novák.

Nakladatelství nyní pracuje na systému bezkontaktního dodávání, aby bylo připravené na novou vlnu poptávky během karantény a zmírnila tak současný výpadek. V reakci na aktuální stav firma zintenzivnila práci na on-line distribuci. "Jde o alternativní kanály, které pomohou dostat knihy k lidem, kteří teď musejí zůstávat doma. Proto teď pracujeme na způsobech bezpečného bezkontaktního dodání a rozšíření způsobů doručování stávajících e-shopů," sdělil Novák.

Na Euromedii je navázáno několik stovek nezávislých nakladatelství a knihkupců, tisíce autorů a desítky redaktorů, překladatelů, grafiků, tiskáren a dalších profesí, včetně 650 kmenových zaměstnanců. Pro ty všechny firma nemá práci a bez příjmů z prodejů bude sahat k nouzovým opatřením, aby nemusela zaměstnancům dávat výpověď nebo rušit spolupráce s externími spolupracovníky.

Fungování společnosti přímo ovlivňuje 1300 knihkupců po celé zemi, pro které je hlavním a často jediným dodavatelem knih. Na Euromedii je odkázaných i 750 nezávislých českých nakladatelství, která využívají její infrastrukturu a distribuční síť.

Ze skladu Euromedie bylo během minulého roku naskladněno a vyexpedováno téměř 27 milionů knih. Euromedia dodává učebnice přibližně 1500 školám a za minulý rok do své sítě distribuovala půl milionu výtisků vzdělávací literatury. V roce 2019 přes 800 nových knižních titulů.

Autor: ČTK, snk

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.