Indie je třetí pandemií nejvíce zasaženou zemí, předběhla Rusko | E15.cz

Indie míří ke katastrofě. Je třetí pandemií nejvíce zasaženou zemí, předběhla Rusko

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Indie se podle absolutního počtu nakažených novým typem koronaviru stala třetí nejvíce zasaženou zemí na světě, když s téměř 700 tisíci potvrzenými případy předstihla Rusko. Více nakažených koronavirem než v Indii je pouze ve Spojených státech a v Brazílii. Podle agentury Reuters zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tempo šíření nákazy ve druhé nejlidnatější zemi světa zpomalovalo.

Indie pokračuje v razantních nárůstech onemocnění koronavirem a situace se v zemi nadále dramatizuje, píše na svém webu Velvislanectví České reubliky v Dillí. 

Podle údajů, které v pondělí zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, za poslední den přibylo více než 23 tisíc infikovaných. Celkem jich je přes 697 400. Od ledna, kdy se v Indii objevil první případ nemoci COVID-19, komplikacím provázejícím toto onemocnění podlehlo přibližně 19 700 pacientů. 

Od 1. července 2020 jsou v platnosti nové nařízení Ministerstva vnitra Indie. Nadále je ale suspendována mezinárodní letecká přeprava osob s výjimkou povolení uděleného Ministerstvem vnitra Indie. U vnitrostátní přepravy, která byla částečně obnovena 25. května 2020, se předpokládá její další rozšíření. V provozu nebude metro, stejně tak jako kinosály, tělocvičny, plavecké bazény, zábavní parky, divadla, vary, auditoria a další podobná zařízení.

Zakázány zůstávají i společenské, politické, sportovní, zábavní, akademické, kulturní, náboženské a další akce s velkým počtem osob. které stanoví rozsah zakázaných činností s celoindickou působností a podmínky rozvolňování restriktivních opatření. Nadále zůstávají uzavřeny i školy.

Indické úřady odložily plány znovu otevřít proslulý chrám Tádž Mahál ve městě Ágra. V oblasti, v níž nejslavnější indická památka leží, se nově objevilo několik desítek nových případů nákazy koronavirem. Panují proto obavy, že pokud by tam přijeli turisté, nákaza by se mohla rozšířit.

Autor: ČTK, vku

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video