OBRAZEM: V pražském obchodním centru Palladium je víc strážných, než zákazníků | E15.cz

OBRAZEM: V pražském obchodním centru Palladium je víc strážných, než zákazníků

Michal Nosek

Michal Nosek

Jindy přeplněné chodby jednoho z nejoblíbenějších obchodních center, pražského Palladia, zejí kvůli pandemii prázdnotou. Občas projde cestou k otevřené pobočce banky, Albertu, lékárně nebo trafice zvědavý zákazník, který si prohlédne výlohy zavřených obchodů. Jinak chodby patří jen členům ostrahy.

V zavřených obchodech začínají prodavačky rovnat zboží a připravovat se na otevření, které je plánováno na pondělí 11. května. Zatím není jasné, kolik obchodů otevře a jakou budou mít otevírací dobu. „V pondělí mohou otevřít všechny obchody, ale je jen na provozovateli, zda opravdu začne prodávat a jak si stanoví otevírací dobu,“ uvedla pracovnice v informačním centru Palladia.

"Všichni nájemci musí své jednotky provozovat jakmile jim to umožní vládní nařízení - tedy obchody od 11. kvštna, restaurace a kavárny od pětadvacátého," uvedla  marketingová ředitelka centra Karolína Peterková. 

Na pěti podlažích obchodního centra je za normální situace otevřeno 173 obchodů včetně poboček bank a osmadvacecet restaurací, kaváren a barů. V současné době je jich ale jen pouze devětadvacet. Patří k nim například supermarket Albert, pobočky mobilních operátorů a bank, DM Drogerie, lékárna či oční optika. Obchod s elektronikou Datart a sportovní potřeby Sportisimo jsou omezené pouze na výdej zboží.

Obří zásilka. Z Bohumína dopravili čtyřkilometrové lano pod Lomnický štít

Krátce před vypuknutím pandemie se zde obměnilo zhruba deset nájemců a někteří z nových měli otevřeno jen o něco déle než týden. 

Obdobně jako Palladim je na tom naproti stojící obchodní dům Kotva. Tam je již otevřené přízemí, ale všude je prázdno.

Babiš nás chce zavřené co nejdéle, nejlépe navždy, říká lékař Jan Hnízdil
Účet hospodských za uzávěru je 14 miliard měsíčně
Jako na Aljašce. Ze starých chat u Vltavy, Sázavy a Berounky dýchá téměř celé minulé století
Czech Nature Photo: puma ve stínu, záchrana outloňů i pavouk křižák
Dno je 19 korun za litr, ale to se nejspíš nestane, říká šéf sítě benzínek Tank Ono

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!