OBRAZEM: V pražském obchodním centru Palladium je víc strážných, než zákazníků | e15.cz

OBRAZEM: V pražském obchodním centru Palladium je víc strážných, než zákazníků

Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jindy přeplněné chodby jednoho z nejoblíbenějších obchodních center, pražského Palladia, zejí kvůli pandemii prázdnotou. Občas projde cestou k otevřené pobočce banky, Albertu, lékárně nebo trafice zvědavý zákazník, který si prohlédne výlohy zavřených obchodů. Jinak chodby patří jen členům ostrahy.

V zavřených obchodech začínají prodavačky rovnat zboží a připravovat se na otevření, které je plánováno na pondělí 11. května. Zatím není jasné, kolik obchodů otevře a jakou budou mít otevírací dobu. „V pondělí mohou otevřít všechny obchody, ale je jen na provozovateli, zda opravdu začne prodávat a jak si stanoví otevírací dobu,“ uvedla pracovnice v informačním centru Palladia.

"Všichni nájemci musí své jednotky provozovat jakmile jim to umožní vládní nařízení - tedy obchody od 11. kvštna, restaurace a kavárny od pětadvacátého," uvedla  marketingová ředitelka centra Karolína Peterková. 

Na pěti podlažích obchodního centra je za normální situace otevřeno 173 obchodů včetně poboček bank a osmadvacecet restaurací, kaváren a barů. V současné době je jich ale jen pouze devětadvacet. Patří k nim například supermarket Albert, pobočky mobilních operátorů a bank, DM Drogerie, lékárna či oční optika. Obchod s elektronikou Datart a sportovní potřeby Sportisimo jsou omezené pouze na výdej zboží.

Krátce před vypuknutím pandemie se zde obměnilo zhruba deset nájemců a někteří z nových měli otevřeno jen o něco déle než týden. 

Obdobně jako Palladim je na tom naproti stojící obchodní dům Kotva. Tam je již otevřené přízemí, ale všude je prázdno.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery