Bitcoin klesl. Hodnota nejznámější kryptoměny je nejníže od ledna | e15.cz

Bitcoin klesl. Hodnota nejznámější kryptoměny je nejníže od ledna

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla nejvíce od ledna, propadla až na 35 642 dolarů. Na finančních trzích sílí obava z recese, napsala agentura Bloomberg. Výrazně oslabily i americké akcie, index technologického trhu Nasdaq klesl o pět procent.

Podle údajů na specializovaném webu CoinDesk bitcoin se nyní bitcoin obchoduje těsně nad 36 tisící dolarů. Za posledních 24 hodin tak odepsal 8,69 procenta. Ethereum, druhá největší kryptoměna, za uplynulý den odepsalo 7,11 procenta.

Kryptoměny Avalanche a Solana, které nejvíce posílily po středečním zvýšení sazeb americkou centrální bankou (Fed), odepisovaly 10,2 a 7,5 procenta.

Fed ve středu podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do rozmezí 0,75 procenta až jedno procento. Zvýšení úroků bylo nejvyšší za posledních 22 let. Inflace je nyní v USA nejvyšší za 40 let. Investoři mají za to, že zvýšení sazeb nebude možná stačit na zkrocení inflace a že Fed bude muset přijmout drastičtější opatření.

Bitcoin a jeho vliv na cenu nemovitostí

Video se připravuje ...

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery