Bitcoin kvůli panice na trhu ztrácí skoro 30 procent | E15.cz

Bitcoin kvůli panice na trhu ztrácí skoro 30 procent

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hodnota kybernetické měny bitcoin kvůli panice na kryptoměnovém trhu dál výrazně klesá. Už dopoledne bitcoin vzhledem k obavám z dopadů nového koronaviru odepsal 25 procent, a i když přechodně část ztrát smazal, později následoval ještě prudší pád až pod 6 tisíc dolarů. Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna by tak mohla vykázat nejprudší jednodenní propad za pět let.

Kolem 13:30 středoevropského času ztrácel bitcoin na lucemburské burze Bitstamp skoro 29 procent na 6100 dolarů (asi 142 tisíc korun). Zhruba 30 procent už bitcoin odepsal v posledních pěti dnech. Prudké ztráty vykazují i jiné kryptoměny, jako je ethereum či XRP.

Ztráty kybernetických měn jsou ještě výraznější než v případě ropy nebo akcií. Obchodníci se kvůli krizi kolem šíření koronaviru zbavují rizikových aktiv a za jedno z nich je považován i bitcoin.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Jeho hodnota nicméně prochází značnými výkyvy. V roce 2017 zaznamenal prudký růst a ke konci téhož roku jeho hodnota dosáhla rekordních více než 19 tisíc dolarů.

Autor: ČTK

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video