Bitcoin není měna, tvrdí izraelská centrální banka | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Bitcoin není měna, tvrdí izraelská centrální banka

Bitcoin není měna, tvrdí izraelská centrální banka
Bitcoin
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Karel Pučelík

Karel Pučelík

Izraelská centrální banka oznámila, že nebude bitcoin a ostatní digitální valuty považovat za měnu, ale pouze za investiční aktivum.

Své stanovisko banka vysvětlila tím, že považuje za obtížné regulovat oběh virtuálních měn a monitorovat rizika, která bankám a jejich klientům přinášejí.

Izraelské regulatorní instituce tvrdí, že bitcoin a ostatní podobné projekty nejsou tak důvěryhodné jako klasické měny. „Anonymní prostředí virtuálních měn přináší možnost jejich využití k praní peněz a finanční kriminalitě,“ dodala viceguvernérka tamní centrální banky Nadine Baudot-Trajtenbergová.


Informace o kurzu bitcoinu najdete zde >>>


Někteří Izraelci si podle viceguvernérky stěžovali, že banky v několika případech dělaly potíže při převodu peněz z jejich účtů na bitcoinovou burzu. Tento problém ale centrální banka nedokáže vyřešit a zřejmě ho ani řešit nechce.

Jak určit kurz bitcoinu? Hlavní indikátor se mění, kryptoměny klesají

„Názor Bank of Israel je takový, že by se na kryptoměny mělo pohlížet jako na aktiva,“ řekla Baudot-Trajtenbergová pro Reuters. Dodala, že vláda nemá žádnou zodpovědnost za investory, kteří kryptoměny nakupují.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

 

 

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!