Kryptoměny pod ochranou. Stráže a železobeton chrání miliardy dolarů | E15.cz

Bitcoin pod ochranou. Argentinský podnikatel zkouší vydělat na provozu podzemních trezorů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Vyzbrojení strážci, chodby ze železobetonu, velké ocelové dveře a za nimi výkonné počítače, které drží přístupové kódy k obrovskému digitálnímu jmění. Argentinský podnikatel Wences Casares má řešení pro všechny, kteří disponují větším obnosem digitálních měn. Jeho startup Xapo se zabývá ochranou virtuálních peněz ve velkém měřítku.

Casares strávil několik posledních let přesvědčováním milionářů a miliardářů v Silicon Valley o tom, že bitcoin je globální měnou budoucnosti a že právě on je ten, který jim cenné virtuální mince ochrání.

Později tento podnikatel založil startup Xapo, pro který vybudoval síť podzemních trezorů na pěti kontinentech, včetně jednoho ve vyřazeném švýcarském vojenském bunkru. I zde jsou k nalezení úložiště, jež disponují bezpečnostními kódy všech klientů start-upu. Ten dle agentury Bloomberg chrání virtuální mince v hodnotě deseti miliard dolarů a spekuluje se, že spravuje celkově sedm procent vkladů světové nabídky bitcoinu.  

"Jsou to první lidé, kteří si uvědomili, že bezpečnost bude klíčovou složkou světa kryptoměn," řekl Reid Hoffman, jehož společnost Greylock Partners v roce 2014 investovala 20 milionů dolarů právě do společnosti Xapo.

Vyzvednutí bitcoinu z trezorů společnosti Xapo trvá přibližně dva dny. Společnost nejprve ověří totožnost klienta. Pro každou transakci, která má být schválena, je vyžadováno schválení ze tří samostatných úložišť. 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video