Bitcoin se poprvé od roku 2020 propadl pod 20 tisíc dolarů | e15.cz
M A

Kryptoměny

Bitcoin se poprvé od roku 2020 propadl pod 20 tisíc dolarů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od prosince 2020 sestoupila pod hranici 20 tisíc dolarů (zhruba 470 tisíc korun). Informovala o tom agentura Bloomberg. Trh s kryptoměnami je v poslední době pod tlakem kvůli odklonu investorů od rizikovějších aktiv, za kterým stojí zpřísňování měnové politiky.

Podle údajů webu CoinDesk se dnes bitcoin propadl až na 19 056,59 dolaru. Kolem 09:45 se prodával za zhruba 19 140 dolarů, za posledních 24 hodin tak vykazoval pokles o více než devět procent.

Cena druhé největší kryptoměny ether dnes klesla pod hranici 1000 dolarů. Podle agentury Bloomberg se tak dostala na nejnižší úroveň od loňského ledna.

Video se připravuje ...
Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery