Bitcoin si připsal nový rekord doby, kdy nespadl pod deset tisíc dolarů | E15.cz

Bitcoin si připsal nový rekord, nad deseti tisíci dolary za minci se drží už téměř 70 dní

Bitcoin si připsal nový rekord, nad deseti tisíci dolary za minci se drží už téměř 70 dní
Bitcoin, ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Michal Šenk

Nejdéle v historii se nejpopulárnější kryptoměně světa - bitcoinu - daří držet nad psychologickou hranicí deseti tisíc dolarů za jednu digitální minci. Nový rekord padl v noci na úterý, když bitcoin vstoupil do 63. dne obchodování nad touto hladinou. 

Ve čtvrtek v 9 hodin ráno, 66. den této rally, stál jeden bitcoin 10 871 dolarů, v přepočtu 250 tisíc korun. Poslední nejdelší okno, kdy se bitcoin pohyboval nad deseti tisíci dolary, bylo na podzim 2017. Tehdy se s rychlým růstem ceny až k hranici dvojnásobku, dvaceti tisíc dolarů, pojil obecně velký zájem o dříve rozhodně ne mainstreamový fenomén. Nad hranicí deseti tisíc dolarů zůstal bitcoin tehdy 62 dní, velké výkyvy ceny nahoru i dolů znamenaly velké ztráty ale i zisky řady spekulantů. 

Podle expertů nynější relativně vysokou cenu bitcoinu drží dopady poklesu těžby kryptoměn, který způsobil květnový takzvaný halving, tedy redukce počtu mincí, který je od vzniku bitcoinu limitován a předem nastaven. Ceně bitcoinu pak nyní pomáhá i nejistota na tradičních finančních trzích v souvislosti s průběhem pandemie koronaviru. 

Vývoj ceny bitcoinuVývoj ceny bitcoinuAutor: E15.cz

“Roste hash rate, tedy zabezpečení bitcoinu, roste počet aktivních uživatelů kryptoměn, roste tržní kapitalizace, a proto je těžší bitcoinem pohnout. Zkrátka roste počet lidí, kteří bitcoinu věří,” soudí o důvodech současné nižší volatility bitcoinu popularizátor kryptoměn a youtuber Kicom. 

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!