Bitcoin znovu roste. Nejznámější kryptoměna se blíží vlastnímu rekordu | E15.cz

Bitcoin znovu roste. Nejznámější kryptoměna se blíží vlastnímu rekordu

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejznámější kryptoměna bitcoin dále posiluje, cena vystoupala těsně pod 63 tisíc dolarů (bezmála 1,4 milionu korun). Přiblížila se tak ke svému rekordnímu maximu z letošního dubna, kdy dosáhla téměř 65 tisíc dolarů. Investoři sázejí na to, že regulační orgány ve Spojených státech brzy schválí první veřejně obchodovaný fond (ETF), který se zaměřuje na futures na bitcoiny.

Kolem 13:20 středoevropského letního času se bitcoin podle údajů na specializovaném webu CoinDesk prodával zhruba za 61.635 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval 3,9 procenta. Nejvýše za uplynulých 24 hodin bitcoin vystoupil na 62.858 dolarů. V pátek tato nejznámější kryptoměna poprvé za šest měsíců překonala hranici 60 tisíc dolarů.

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) se podle agentury Bloomberg chystá příští týden povolit obchodování s prvním americkým fondem ETF vázaným na futures na bitcoiny.

"Spojené státy byly vždy velkou metou. Signalizují další regulační potvrzení a přijetí kryptoměn," konstatoval spoluzakladatel úvěrové kryptoměnové společnosti Lexo Antoni Trenchev. "Okolnosti jsou jasně na straně bitcoinu a je pouze otázka času, kdy dubnový rekord padne," dodal.

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video