Ethereum dál prudce roste, kurz kryptoměny atakuje jubilejní hranici | e15.cz
M A

Kryptoměny

Ethereum dál prudce roste, kurz kryptoměny atakuje jubilejní hranici

Ethereum
Ethereum
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Třetí největší kryptovaluta co do tržní kapitalizace má za sebou raketový start do roku 2018. Od neděle její hodnota vzrostla o třetinu a na některých burzách během čtvrtečního odpoledne již překonala hranici tisíc dolarů za jednu virtuální minci.

Růst hodnoty etherea nabral tempo zejména v posledních dvou dnech. Tedy poté, kdy tvůrce projektu Vitalik Buterin oznámil, že vypisuje odměny ve výši až milionu dolarů pro ty vývojáře, kteří inovativním způsobem pomohou výrazně vylepšit technologii blockchainu.

Buterinovým cílem je, aby bylo možné výrazným způsobem navýšit počet transakcí, jež blockchain dokáže denně pojmout. Právě s problémem škálovatelnosti a propustnosti sítě se kryptoměny obecně potýkají, nedostatek vynikne zejména u nejrozšířenějšího bitcoinu.

Na řešení, které by většinu plateb vypořádávalo mimo hlavní řetězec (blockchain), ale již bitcoinová komunita pracuje. Kurz nejznámější kryptoměny koncem roku 2017 zaznamenal více než čtvrtinový pokles, letos se pomalu zotavuje ze ztrát.

Autor: vaj

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery