Glosa Jaroslava Bukovského: Rothschildův kryptoodkaz | E15.cz

Glosa Jaroslava Bukovského: Rothschildův kryptoodkaz

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letošní horké květnové a červnové dny nepatřily jenom lásce, ale také nenávisti. A to hlavně vůči bitcoinu. Jeho cena prakticky celý první letošní půlrok klesala.

A zástupy kvaziinvestorů, kteří neomylně a chronicky, a nejen na burze, míjejí ty správné okamžiky, začaly nejznámější kryptoměnu znovu pohřbívat.

A to hluboko. Nutno dodat, že do karet jim zahrálo pár objektivních faktů – ať už vyšetřování manipulací s cenou kryptoměny nebo znovuprobuzení hackerů. Zase jednou se zdálo, že bitcoinu je konec.

Jenže kdo začátkem července uctil Rothschildův odkaz a nakoupil ve špatných časech, opět slavil úspěch. Bitcoin dokázal všem nevěřícím Tomášům už poněkolikáté vytřít zrak.

Pouhý měsíc zhodnotil vhodně načasované investice odvážlivců až takřka o polovinu. Vody kryptoměn jsou samozřejmě divoké. Ani sebevětší moderna na světových parketech ale se starými dobrými investorskými poučkami nic nenadělá.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video