Glosa Jaroslava Bukovského: Rothschildův kryptoodkaz | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Glosa Jaroslava Bukovského: Rothschildův kryptoodkaz

Glosa Jaroslava Bukovského: Rothschildův kryptoodkaz
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia
Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Letošní horké květnové a červnové dny nepatřily jenom lásce, ale také nenávisti. A to hlavně vůči bitcoinu. Jeho cena prakticky celý první letošní půlrok klesala.

A zástupy kvaziinvestorů, kteří neomylně a chronicky, a nejen na burze, míjejí ty správné okamžiky, začaly nejznámější kryptoměnu znovu pohřbívat.

A to hluboko. Nutno dodat, že do karet jim zahrálo pár objektivních faktů – ať už vyšetřování manipulací s cenou kryptoměny nebo znovuprobuzení hackerů. Zase jednou se zdálo, že bitcoinu je konec.

Viktor Fischer: Blockchain přináší revoluci, naše děti už tradiční cestou investovat nebudou

Jenže kdo začátkem července uctil Rothschildův odkaz a nakoupil ve špatných časech, opět slavil úspěch. Bitcoin dokázal všem nevěřícím Tomášům už poněkolikáté vytřít zrak.

Pouhý měsíc zhodnotil vhodně načasované investice odvážlivců až takřka o polovinu. Vody kryptoměn jsou samozřejmě divoké. Ani sebevětší moderna na světových parketech ale se starými dobrými investorskými poučkami nic nenadělá.

Bitcoin zase jasně dominuje ostatním kryptoměnám
Radomír Eliáš: Technická analýza ceny bitcoinu funguje. Ale jinak, než si lidé myslí
Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!