Bitcoin nechal ostatní kryptoměny za sebou | e15.cz

Bitcoin zase jasně dominuje ostatním kryptoměnám

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia
Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Renesance nejznámější virtuální měny souvisí s její rostoucí šancí proniknout do globálního finančního byznysu.

Bitcoin během léta ujel pelotonu hlavních globálních kryptoměn a stal se jedinou významnou virtuální mincí, která dala investorům vydělat. Zatímco například na světové dvojce ethereu investoři od prvního letního dne přišli o deset procent, bitcoin za stejnou dobu takřka o čtvrtinu zhodnotil.

Nejpopulárnější kryptoměna za sebou obdobně nechala i jména jako litecoin, ripple či dash. Dosud bylo přitom na trhu kryptoměn obvyklé, že zbytek trhu se řídil trendem své jedničky, tedy bitcoinu. Toto pravidlo v létě přestalo platit.


Na které kryptoměny vsadit, jak si je zabezpečit a čím se při investování řídit? Tyto a podobné otázky můžete pokládat odborníkovi na kryptoměny Radomíru Eliášovi v investiční poradně E15 Premium >>>

Renesance bitcoinu souvisí s jeho šancí proniknout do globálního finančního byznysu podstatně více, než se mu dařilo doposud.

„Někdy během září by mohli velcí američtí hráči spustit burzovně obchodovaný fond zaměřený na bitcoin. Velké ryby si tak dělají zásoby, což pociťujeme i my,“ říká Radomír Eliáš z domácí kryptoměnové burzy NakamotoX. „Zájem o bitcoin zároveň stupňují institucionální investoři, jako jsou BlackRock či Mastercard,“ dodává ekonom Cyrrusu Lukáš Kovanda.

Autor: E15

BlackRock v červenci překvapivě oznámil vznik pracovní skupiny zkoumající příležitosti na trhu kryptoměn, Mastercard si zase na sklonku července zaregistroval patent, který může v budoucnu umožnit rychlou směnu mezi oficiálními a virtuálními měnami.

Konečně start bitcoinového fondu, takzvaného ETF, může podle znalců poptávku po nejznámější kryptoměně díky zjednodušení obchodů ještě výrazně rozšířit.

„Snaha vytvořit takový fond v minulosti narážela na překážky ze strany amerického regulátora, po zapracování jeho dřívějších připomínek může být tentokrát plán úspěšný,“ připomíná ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Bitcoinu se tak podařilo obnovit část své někdejší kryptoměnové dominance. Zatímco na počátku roku představovala hodnota všech jeho mincí asi třetinu světového kryptoměnového trhu, nyní se jeho váha blíží polovině. „Tržní kapitalizace bitcoinu nyní roste, což je dáno tím, že chystaný fond se bude týkat prozatím jen této kryptoměny,“ připomíná Křeček.

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery