Bitcoin: Kam přelít peníze, když jde do kopru či nudí? | E15.cz

Kam v kryptu přelít peníze, když bitcoin nudí či jde do kopru. Plané naděje a datová realita

Dominance bitcoinu na celkové hodnotě kryptotrhu klesla pod 45 procent, otázka možností diverzifikace portfolia virtuálních měn nabývá na palčivosti.
Dominance bitcoinu na celkové hodnotě kryptotrhu klesla pod 45 procent, otázka možností diverzifikace portfolia virtuálních měn nabývá na palčivosti.
• 
ZDROJ: profimedia

Jan VávraPetr Šipula

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V poslední době šlo vydělat spíše na etheru než na rozšířenějším bitcoinu. Vzestup altcoinů oživuje otázku vhodné diverzifikace kryptoportfolia. Co čekat, až současný růstový cyklus skončí? Lze u nějaké kryptoměny hledat bezpečný přístav v případě, že nejrozšířenější bitcoin postihnou vážné cenové turbulence? Odpovědi lze hledat v aktuálním kryptografu týdne.

Expert deníku E15 na finanční trhy Jaroslav Bukovský ve svém sloupku nedávno popsal, že virtuálním měnám jako luna, cosmos či celer se jednu chvíli dařilo i v době, kdy kurz bitcoinu zakolísal.

Pokud by to platilo dlouhodobě, šlo by o vhodný způsob diverzifikace kryptoportfolia. Kolega Bukovský ale realisticky dodal, že z jedné epizody nelze dělat dalekosáhlé závěry a k tématu by se nabízelo udělat širší datovou analýzu. Tady je.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video