Bitcoin lze používat anonymněji, než si většina držitelů myslí | E15.cz

Kicom: Nepřicházejte o soukromí. Bitcoin lze používat anonymněji, než si řada držitelů myslí

Kryptoporadna
Kryptoporadna
• 
ZDROJ: Kicom

Jakub Vejmola - Kicom, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Anonymita bitcoinu je do značné míry mýtus. Přesto existují produkty a služby, které výrazným způsobem usnadňují zametání digitálních stop. Podívejte se na videoporadnu s návodem, jak jeden z takových anonymizačních nástrojů používat.

Speciální prohlížeče, šifrování internetového připojení nebo takzvané mixéry virtuálních mincí. To všechno jsou možnosti, kterými lze zvýšit úroveň ochrany soukromí při prohlížení internetu či používání bitcoinu a dalších kryptoměn.

V případě bitcoinu je třeba si uvědomit, že veškeré transakce s touto kryptoměnou se zaznamenávají do veřejně přístupné účetní knihy. Chybí v ní sice explicitní informace o majitelích jednotlivých „peněženek“, mezi kterými mince putují, přesto není neřešitelným problémem dát osobní údaje dohromady na základě ostatních indicií o uživatelově chování na internetu. Jak tedy smazat stopu vedoucí k jednotlivým „peněženkám“ a bitcoinům?

Částečné řešení představují takzvané mixéry, v tomto případě služba s názvem

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video