Kryptoburza FTX křísí naději na záchranu, jedná i s konkurenty | E15.cz

Kryptoburza FTX křísí naději na záchranu, vyjednává o miliardové pomoci i s konkurenty

Šéf FTX Sam Bankman-Fried
Šéf FTX Sam Bankman-Fried
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Kryptoměnová burza FTX se pro svou záchranu snaží získat zhruba 9,4 miliardy dolarů od investorů i od svých konkurentů, uvádějí zdroje agentury Reuters. Finanční problémy FTX vedly tento týden k prudkému poklesu na kryptoměnovém trhu. Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se ve středu poprvé za dva roky propadla pod 16 tisíc dolarů dolarů, dnes se však vrátila nad 17 tisíc dolarů

Šéf FTX Sam Bankman-Fried podle zdrojů jednal o financování s konkurenční burzou OKX, kryptoměnovou platformou Tether a Justinem Sunem, zakladatelem kryptoměnové sítě Tron. Prostředky se podle médií snaží získat rovněž od dalších investorů.

Zatím však není jasné, zda se finance potřebné pro záchranu FTX podaří zajistit. Technologický ředitel platformy Tether Paolo Ardoino už například uvedl, že jeho podnik nemá v plánu do FTX investovat.

Pět způsobů, jak přijít o vše na kryptoměnách

FTX oznámila, že se sítí Tron uzavřela dohodu, která umožní klientům převést některé kryptoměny z FTX do externích peněženek.

V úterý se FTX předběžně dohodla, že její mimoamerické aktivity převezme konkurent Binance. Ten však ve středu oznámil, že se rozhodl převzetí neuskutečnit. Rozhodnutí je podle něj důsledkem hloubkové kontroly v FTX i zpráv o tom, že burza špatně nakládala s prostředky klientů a čelí vyšetřování ze strany amerických regulátorů.

Středeční rozhodnutí Binance prohloubilo pokles na kryptoměnovém trhu. Bitcoin podle údajů specializovaného webu CoinDesk v noci na dnešek sestoupil až na 15 554,48 dolaru. Dnes kolem 21:00 SEČ se ale už prodával za více než 17 400 dolarů. Za posledních 24 hodin tak vykazoval nárůst asi o čtyři procenta.

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery