Po kryptoměně Petro se slehla zem. Důkazy o její existenci neexistují | E15.cz

Po kryptoměně Petro se slehla zem. Důkazy o její existenci neexistují

Po kryptoměně Petro se slehla zem. Důkazy o její existenci neexistují
Petro
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Markéta Mikešová, Živě.cz

Před sedmi měsíci venezuelský prezident Nicolás Maduro představil státní kryptoměnu Petro, která měla zemi pomoci dostat se z rozsáhlého ekonomického kolapsu. O kryptoměně ale nikdo neví, není k dostání a úřady, které ji zaštitují, se na příslušných adresách nenachází.

Když venezuelský prezident Nicolas Maduro oznamoval spuštění kryptoměny Petro, uvedl, že má být krytá pěti miliardami barelů ropy umístěnými v oblasti Atapirire. Jenže ropa se nikde na tomto místě nenachází, zjistila agentura Reuters.

Venezuela spustí vlastní digitální měnu Petro

Neexistují dokonce ani transakce s Petrem, které by svědčily o její existenci. Reuters našlo jen pár lidí, kteří uvedli, že si kryptoměnu chtěli koupit, ale nic neobdrželi. Jeden člověk uvedl, že token získal, ale důkaz poskytnout odmítl. Petro navíc nepřijímá žádný venezuelský podnik a s kryptoměnou se ani neobchoduje na žádné kryptoměnové burze.

Na adrese úřadu, který má mít podle venezuelské vlády Petro na starost, se žádná kancelář nenachází. Pracovníci tamního ministerstva financí to odmítli komentovat. Webové stránky úřadu rovněž nefungují. Telefon podle agentury nezvedají.

Zápisník Tomáše Stingla: Bitcoin pro Venezuelu


Zbytek článku se dočtete na stránkách Živě.cz zde >>>


Autor: Markéta Mikešová, Živě.cz
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!