Bitcoin - Mayová varuje před jeho zneužitím | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Přísnější regulací kryptoměn začala vyhrožovat i Mayová

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Britská premiérka Theresa Mayová chce přehodnotit politiku vůči kryptoměnám. Má obavy z jejich zneužívání, uvedla v rozhovoru s agenturou Bloomberg.

Konzervativní premiérka Mayová slíbila zvážit kroky proti rozmachu bitcoinu a dalších digitálních měn. Obává se, že jsou využívány při páchání trestné činnosti. Vyjádřila se tak pro agenturu Bloomberg během Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

„Na oblasti jako jsou kryptoměny, jako je bitcoin, bychom se měli dívat velmi pozorně,“ řekla Mayová. Nevylučuje tak jejich regulaci. Ta může být potřebná “kvůli způsobu jakým jsou používány, zejména pak zločinci,“ dodala premiérka.   

Nedůvěryhodnost kryptoměn považují za problém mnohé instituce. Například izraelská centrální banka je odmítá považovat za měnu, ale jen jako investiční instrument. Pokládá za obtížné regulovat jejich oběh a monitorovat rizika, která bankám a jejich klientům přinášejí. Podobně negativní přístup zavedených institucí ale naopak podle zastánců bitcoinu jen dokazuje, že bitcoin představuje ohrožení statu quo ve finančním světě.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!