Kdy koupit bitcoin - praská bublina? | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Bitcoin zastínil i ty největší bubliny. Místa k dalšímu propadu i růstu ceny je ale pořád dost

vaj

Praskla už bitcoinová bublina? Je nejlepší čas nakupovat, nebo prodávat? Právě podobné otázky se zmiňují v souvislosti s propadem ceny bitcoinu v porovnání s jeho nedávnými maximy na polovinu. Zasloužilý makléř z Wall Street Peter Boockvar dokonce predikuje, že cenový pokles by se mohl zastavit až na desetině současného kurzu. Protiargument ale nabízí technická analýza datového experta Xoela Lópeze Barata, která jako nejpravděpodobnější cenu této kryptoměny na konci roku 2018 vidí v intervalu 25 až 90 tisíc dolarů. 

Sám ale upozorňuje, že na podobné závěry nelze vzhledem k nepředvítatelnosti bitcoinu v žádném případě spoléhat.

Kurz digitálních měn se může prudce stočit oběma směry. Jinými slovy, kryptoměny dosud stále čekají na příliv těch nejbohatších institucionálních investorů. Už nyní si ale vývoj jejich ceny vysloužil místo vedle největších cenových bublin historie. Z tržní logiky ale plyne, že kdo bitcoinu věří, ten nepohrdne příležitostí dokoupit virtuální mince v době, kdy jsou relativně levné.

Všechny články o kryptoměnách najdete zde >>>

Aktuální kurz bitcoinu sledujte tady >>>

Principy a přínosy kryptoměn shrnuje tento text >>>

Analýza: Regulace dala kryptoměnám facku
Karel Fillner: Nakoupené bitcoiny si okamžitě uložte do peněženky
Bitcoin a blesková finanční smrt
Daniel Drahotský: Bitcoin může skončit stejně jako tulipánové cibulky v 17. století
Zápisník Jana Vávry: Slevy na bitcoin
Karel Fillner: Použitelných kryptoměn je sotva pár desítek

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!