Terra 2.0: bolestné v podobě kryptoměny ztrácí zbytky hodnoty | e15.cz
Štítek Premium

Restart luny spekulantům rány nezahojí, vyplacené bolestné ztrácí zbytky hodnoty

Kryptograf vychází pravidelně každý pátek.
Kryptograf vychází pravidelně každý pátek.
• 
ZDROJ: Jan Štěpánek, foto: Michaela Szkanderová
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Obnovená verze kryptoměny luny a blockchainu Terra po spuštění do značné míry kopíruje kurzovou trajektorii originálu. Ale jinou, než v jakou držitelé doufali.

Měla to být náplast na škody a ztráty, které držitelům luny a stablecoinu UST způsobil krach ekosystému Terra. Jeho tvůrce Do Kwon se na Twitteru kál, že mu situace trhá srdce, a investorům sliboval odškodnění vyplácené ve znovuzrozené luně 2.0. Jak se ale ukazuje, jde o hodně pochybné bolestné. Více v aktuálním kryptografu týdne.

Kryptoměny nejsou jen luna či bitcoin. Připomeňte si fungování blockchainu Ethereum:
Video se připravuje ...
Ethereum a jeho principy

„Připomíná to situaci, jako kdyby manažeři Lehman Brothers po kolapsu své instituce založili startup a nabízeli v něm investorům podíl. Tvůrci luny přitom nemají žádná aktiva, z nichž by mohli kohokoli vyplácet. Hodnotu jejich nového projektu určí jen trh.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery