Ripple, autor kryptoměny XRP, získal masivní investici | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Ripple, autor kryptoměny XRP, získal investici, která jej oceňuje na deset miliard dolarů

Michal Šenk

Michal Šenk

Společnost Ripple oznámila novou investici na svůj rozvoj ve výši 200 milionů dolarů, což firmu oceňuje na deset miliard. Nového fundraisingového kola se účastnili newyorská společnost Tetragon, japonský holding SBI a venture kapitálový fond Route 66 z Virginie. O události, která dává vzpruhu nyní pod očekávání výkonného projektu, píše web CNBC.

Ripple získala popularitu a pozornost poté, kdy její kryptoměna XRP v roce 2017 raketově narostla na ceně a zcela odskočila od vývoje ceny dalších kryptoměn.

XRP má ambici sloužit jako prostředek mezinárodního zasílání peněz a stát se alternativou systému Swift, který dnes na takové transakce používají banky.

Kromě kryptoměnové platformy nabízí uživatelům také některé nadstavbové nástroje. Mezi spolupracujícími subjekty Ripple jsou například banky Santander či American Express.

„Nová investice nám dává silnou pozici pro uskutečňování naší vize,“ uvedl šéf Ripple Brad Garlinghouse.

Firma vznikla v roce 2012. Cena tři dolary za jednu její digitální minci XRP ale po zmíněné špičce z před dvou let postupně umazávala. Aktuálně se token XRP obchoduje za 19 centů.

Bitcoin nejsou peníze. Jestli chcete znát jeho potenciál, připomeňte si začátky YouTube
Afrika je podle šéfa Twitteru místem zaslíbeným pro  kryptoměny. Sám se tam kvůli tomu odstěhuje

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!