Bitcoin mohou ohrozit spekulanti, zní z centrální banky Singapuru | E15.cz

Rozvoj kryptoměn narušují spekulanti, zní z centrální banky Singapuru

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ředitel fintechové sekce centrální banky Singapuru potenciálu kryptoměn věří. Současně ale vyjádřil obavu, aby veškeré experimentování a přínosy nové technologie nezanikly pod náporem spekulantů, kteří digitální měny vnímají spíše jako arénu vysoce rizikových operací.

Spekulativní investice v kryptoměnách mají negativní dopad na experimentování se vznikající technologií. Řekl to ředitel sekce pro fintech singapurské národní banky Sopnendu Mohanty. 

V rozhovoru pro CNBC také řekl, že nechce, aby spekulativní investice do sféry digitální měn "zničily experimentální hodnotu kryptoměn".

Obavy ze spekulativního obchodování, extrémní volatility a nedovolených aktivit ve světě kryptoměn navíc vedou regulátory k zesílení svého tlaku, což údajně představuje překážku rozšiřování kryptoměn do nových ekonomických sfér.

Světem v posledních měsících hýbou také kryptoměny. Vše o nich najdete zde >>>

Kurz bitcoinu sledujte na aktuálním grafu >>>

Jak na bitcoin? Přehled základních informací o nejrozšířenější digitální měně čtěte tady >>>

Autor: fry

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery