Bitcoin po prudkém růstu oslabuje | E15.cz

Tvrdé přistání. Cenový vzestup bitcoinu střídá prudký propad

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Prudký růst bitcoinu a dalších kryptoměn prozatím ustal. Trh s digitálními mincemi zažívá v závěru týdne výrazný pokles hodnoty, odepsal z ní zhruba 12 procent.

Kurz bitcoinu během 24 hodin klesl o témě deset procent, během pátečního odpoledne se držel těsně nad hranicí sedmi tisíc dolarů za jednu virtuální minci.

Obdobným tempem ztrácel i ether, XRP, litecoin či klon bitcoinu s přídomkem cash. „Zřejmě jde o důsledek toho, že si investoři vybírají nedávné zisky,“ uvedl v interview pro CNBC spoluzakladatel investiční firmy Kenetic Capital Jehan Chu.

„Malá korekce není žádným překvapením,“ míní podle serveru Business Insider šéf kryptoměnové společnosti Luno Marcus Swanepoel. Celková hodnota kryptoměnového trhu aktuálně dosahuje zhruba 223 miliard dolarů.

I přes probíhající propad se cena bitcoinu pohybuje o zhruba 40 procent výše než začátkem měsíce. Stále však výrazně zaostává za svým dosavadním rekordem z prosince 2017, kdy jedna digitální mince stála přes 19 tisíc dolarů.
Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna.

Aktuální kurz bitcoinu:


Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video