Za deset let může bitcoin stát sto tisíc dolarů

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: profimedia

Bitcoin je zlato moderního věku, řekl investor a ekonom Václav Dejčmar na konferenci E15 Premium. Nastínil jednotlivé možnosti dalšího cenového vývoje této nejznámější kryptoměny. „Z osmdesáti procent se cena bitcoinu bude pohybovat ve stovkách tisíc dolarů, z dvaceti procent to bude kvůli sporům v komunitě pod tisícovkou dolarů,“ uvedl Dejčmar.

Odhady panelistů investičních a technologických expertů na konferenci E15 Premium “Investice a bohatství” se v podstatě shodovaly, že do deseti let by se cena nejznámější kryptoměny mohla pohybovat okolo statisíce dolarů.

Tipovat nechtěl ředitel divize finanční trhy z J&T Banky Daniel Drahotský s tím, že je mu líto těch lidí, kteří přijdou o spoustu peněz. „Pokud bitcoin ale splní spoustu předpokladů, aby zůstal dominantní měnou, tak by to mohly být stovky tisíc dolarů, to je pravda," uznal opatrně.

Tak kdy to bude sto tisíc dolarů? Aktuální kurz bitcoinu sledujte zde >>>

Tahouny růstu jsou podle Štěpána Uheríka ze Save&Capital mimo jiné volatilita a velmi silná infrastruktura. „Bitcoin hledá svoji letovou hladinu, je ale pravděpodobné, že bude vyšší,” dodal Uherík.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>