Bitcoin může za deset let stát sto tisíc dolarů | E15.cz

Za deset let může bitcoin stát sto tisíc dolarů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

msc, hf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bitcoin je zlato moderního věku, řekl investor a ekonom Václav Dejčmar na konferenci E15 Premium. Nastínil jednotlivé možnosti dalšího cenového vývoje této nejznámější kryptoměny. „Z osmdesáti procent se cena bitcoinu bude pohybovat ve stovkách tisíc dolarů, z dvaceti procent to bude kvůli sporům v komunitě pod tisícovkou dolarů,“ uvedl Dejčmar.

Odhady panelistů investičních a technologických expertů na konferenci E15 Premium “Investice a bohatství” se v podstatě shodovaly, že do deseti let by se cena nejznámější kryptoměny mohla pohybovat okolo statisíce dolarů.

Tipovat nechtěl ředitel divize finanční trhy z J&T Banky Daniel Drahotský s tím, že je mu líto těch lidí, kteří přijdou o spoustu peněz. „Pokud bitcoin ale splní spoustu předpokladů, aby zůstal dominantní měnou, tak by to mohly být stovky tisíc dolarů, to je pravda," uznal opatrně.

Tak kdy to bude sto tisíc dolarů? Aktuální kurz bitcoinu sledujte zde >>>

Tahouny růstu jsou podle Štěpána Uheríka ze Save&Capital mimo jiné volatilita a velmi silná infrastruktura. „Bitcoin hledá svoji letovou hladinu, je ale pravděpodobné, že bude vyšší,” dodal Uherík.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

Autor: msc, hf

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video