Zápisník Jana Vávry: Zelený bitcoin | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Zelený bitcoin

Z Elona Muska se stal fanoušek bitcoinu.
Z Elona Muska se stal fanoušek bitcoinu.
• 
ZDROJ: Reuters

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

S inflací je to stále ještě dost dvojaké. Standardizovaný spotřební koš v Česku a v dalších vyspělých zemích zatím příliš nezdražuje. Jako by to ale byl jeden z posledních výseků ekonomiky, který růstu cen odolává.

Možná ne nadlouho. Poprvé od roku 2018 oznámil zdražení šéf Coca‑Coly James Quincey. Rostoucí ceny vstupů tak dopadnou i na jeden ze všudypřítomných symbolů globálního kapitalismu.

Zaznamenáníhodné vyjádření má za sebou i jeden z nejbohatších lidí planety Elon Musk. Konečně se vyjádřil na téma energetické náročnosti bitcoinu.

Ta je podle kritiků v rozporu s étosem Tesly a jejím směřováním k takzvané zelené energii. Na druhé straně elektřina z obnovitelných zdrojů je pro těžbu kryptoměny ideální. Pravda, jednoslovně přitakal tomuto sdělení Musk.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video