Zápisník Jana Vávry: Zelený bitcoin | e15.cz
M A

Kryptoměny

Zápisník Jana Vávry: Zelený bitcoin

Z Elona Muska se stal fanoušek bitcoinu.
Z Elona Muska se stal fanoušek bitcoinu.
• 
ZDROJ: Reuters
Jan Vávra

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

S inflací je to stále ještě dost dvojaké. Standardizovaný spotřební koš v Česku a v dalších vyspělých zemích zatím příliš nezdražuje. Jako by to ale byl jeden z posledních výseků ekonomiky, který růstu cen odolává.

Možná ne nadlouho. Poprvé od roku 2018 oznámil zdražení šéf Coca‑Coly James Quincey. Rostoucí ceny vstupů tak dopadnou i na jeden ze všudypřítomných symbolů globálního kapitalismu.

Zaznamenáníhodné vyjádření má za sebou i jeden z nejbohatších lidí planety Elon Musk. Konečně se vyjádřil na téma energetické náročnosti bitcoinu.

Ta je podle kritiků v rozporu s étosem Tesly a jejím směřováním k takzvané zelené energii. Na druhé straně elektřina z obnovitelných zdrojů je pro těžbu kryptoměny ideální. Pravda, jednoslovně přitakal tomuto sdělení Musk.

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery