Bitcoin se zotavuje, růst jeho kurzu zastiňují altcoiny | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zotavení kryptoměn? Jejich kurzy vzrostly až o desítky procent

Michaela Trnková

Ceny kryptoměn zaznamenaly po delší době výrazný nárůst. Za poslední týden jejich hodnota stoupla v mnoha případech o desítky procent. Největší pozornost si v tomto ohledu zaslouží bytecoin, jehož cena se od 13. dubna k pátečnímu odpoledni vyšplhala o téměř 76 procent.

Zatímco cena bitcoinu se od uplynulého týdne zvedla o méně než desetinu, hodnota jeho odnože s názvem bitcoin gold vzrostla ze 47 dolarů za token na 62 dolarů, tedy de facto o třetinu. Ještě více, o necelých čtyřicet procent, si přilepšil další klon nejrozšířenější kryptoměny, tedy bitcoin cash. 

Uvedené pohyby kurzu ale zastínil bytecoin. Anonymní kryptoměna , která funguje již od července 2012, se v uplynulém týdnu zvedla z 0,0029 dolarů na 0,0051 a dosahuje tak maxima za poslední dva měsíce.


Aktuální kurzy kryptoměn sledujte zde >>>


V poslední době ale získává na popularitě i digitální měna IOTA, jež bývá nazývaná jako kryptoměna nové generace a na jejíž platformě může fungovat takzvaný internet věcí. 

Její cena se od minulého pátku zvedla o 33 procent z 1,42 dolarů za token. Ani monero, které se podobně jako bytecoin prezentuje jako naprosto nevystopovatelný měnový systém, nezůstává pozadu. Zaznamenalo nárůst ze 196 dolarů na 252 dolarů.

Karel Fillner: Začínáte s kryptoměnami? Vsaďte na bitcoin, rok 2018 má ale i svého černého koně

"Kryptoměny se nacházejí na odrazovém můstku a vstupují do nového cyklu. Mohly by zažít dobré čtvrtletí," uvedl analytik Saxo Bank Jacob Pouncey v dokumentu Q2 2018

Uvedená instituce je známá svými svými optimistickými a zároveň relativně přesnými odhady vývoje kryptoměn, píše server Cointelegraph.

Kritici kryptoměn naopak tvrdí, že virtuální valuty postrádají reálnou hodnotu, a jejich cena je tak údajně i po letošním pádu o více než polovinu stále nadhodnocená. Takové postoje zastává například ekonom Nouriel Roubini.

Bod zvratu ve výnosnosti těžby bitcoinu je na obzoru, tvrdí analýza Morgan Stanley
Bitcoin a blesková finanční smrt
Soros obrátil. Chystá se obchodovat s kryptoměnami
Ruský "Zuckerberg" vyhlásil válku Putinovi

Bod zvratu ve výnosnosti těžby bitcoinu je na obzoru, tvrdí analýza Morgan Stanley

 Autor: Michaela Trnková
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!