Absolutním vítězem ankety TýTý se stal zpěvák Karel Gott | E15.cz

Absolutním vítězem ankety TýTý se stal zpěvák Karel Gott

Karel Gott a Iva Janžurová
Karel Gott a Iva Janžurová
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Absolutním vítězem ankety osobností televizní obrazovky TýTý se stal zpěvák Karel Gott, který dostal největší počet hlasů a rovněž vyhrál i kategorii Zpěvák roku.

Pořadem roku je talkshow Všechnopárty, jejíž moderátor Karel Šíp opět obhájil cenu pro nejlepšího baviče. Nejpopulárnějším seriálem se letos stala První republika, kterou vysílala Česká televize.

Do Dvorany slávy vstoupila herečka Iva Janžurová. Oceněné osobnosti si převzaly ceny, tedy vypouklá pozlacená zrcátka, při galavečeru ve vinohradském divadle. Vítězové se v řadě případů shodovali s loňskými.

ONLINE: Bolest po smrti Gotta (†80) neutichá >>>

Gott byl nejvyšší cenou zaskočen. Řekl, že je pro něj velmi zavazující a výzvou a že už nemůže zlenivět. „Kdybych dělal méně a dostal tuto cenu, tak plným právem použiju větu, kterou jste si oblíbili: Tak toto jsem opravdu nečekal. Protože už Gotta nikdy nechci dělat, tak vám normálním hlasem poděkuju,“ reagoval.

Osobností televizního zpravodajství se stal moderátor Karel Voříšek, který předloni odešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Při převzetí svého dalšího zrcadélka z dílny Kurta Gebauera konstatoval, že kdyby na Primě nebyl, nemohl by si pro něj dnes přijít. Poukázal na to, že na rozdíl od předchozích ročníků se Nova letos soutěže neúčastnila.

Nejpopulárnějším hercem byl zvolen také jako loni Ivan Trojan, za něhož převzala cenu kolegyně z Dejvického divadla Simona Babčáková. Trojan se nemohl večera zúčastnit kvůli premiéře v divadle, kterou režíruje. Nejoblíbenější herečkou se stala Simona Stašová, za níž převzal cenu Marek Eben, a zpěvačkou roku je Lucie Vondráčková, která je nyní v Kanadě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video