Alphabet a GSK chtějí společně prorazit v bioelektronické léčbě | E15.cz

Alphabet a GSK chtějí společně prorazit v bioelektronické léčbě

Alphabet a GSK chtějí společně prorazit v bioelektronické léčbě
Alphabet na burze
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) a divize společnosti Alphabet, mateřské společnosti internetového gigantu Google, se rozhodly vytvořit novou společnost zaměřenou na léčbu chorob s využitím elektrických signálů v těle. GSK je největší britskou farmaceutickou společností.

Nová společnost s názvem Galvani Bioelectronics bude mít sídlo v Británii. GSK a dceřinná firma Alphabetu s názvem Verily Life Sciences investují do projektu z oblasti bioelektroniky v příštích sedmi letech 540 milionů liber (17,2 miliardy korun), napsala agentura AP.

Google si postaví nové sídlo ve tvaru obřího party stanu

Bioelektronika se zabývá možnostmi léčby chronických onemocnění za pomoci implantátů, které dokážou pozměnit elektrické signály v nervové soustavě.

Právě takováto miniaturní zařízení by měla vyrábět nová společnost Galvani. Podle jejího prezidenta a šéfa oddělení GSK pro výzkum v bioelektronice Krise Famma je cílem vytvářet implantáty, které by byly menší než zrnko rýže. Oznámení přišlo necelý týden poté, co GSK slíbila investovat 275 milionů liber (8,8 miliardy korun) do výroby léčiv v Británii.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!