Aquapark Kravaře? Rodinná pohoda | E15.cz

Aquapark Kravaře? Rodinná pohoda

Dovádění ve vodě a plavání si můžou Opavané užít, i když prší. V kravařském aquaparku.

Hlavně rodiny s dětmi navštěvují aquapark v Kravařích. Děti tam najdou zábavu v podobě klouzačky, tobogánu či chrličů, dospělí si zaplavou v jedné ze dvou pětadvacetimetrových plaveckých drah nebo si odpočinou v bublinkách.

Aquapark on-line

Každý si může na webových stránkách areálu díky on-line kamerám zjistit, kolik je v aquaparku právě lidí. A ani ti, kteří v Kravařích nikdy nebyli, při cestě nezabloudí. Dobře umístěné značení je spolehlivě dovede k cíli.

Po příchodu do aquaparku každý dostane na ruku čipový náramek, který se podle pracovnic za pokladnou postará o všechno.

Například hlídá čas. Když někdo zapomene, kdy mu končí zaplacená návštěva, prozradí mu to čtečka u bazénu. Díky čipu si také návštěvník kupuje v aquaparku občerstvení. Útratu pak zaplatí při odchodu.
Vodních atrakcí je v areálu spousta. Větší děti pořád dokola vybíhají schůdky nahoru, aby se svezly pětašedesát metrů dlouhým tobogánem, který vede venkem budovy. „Jezdíme po břichu hlavou dolů i po zádech,“ směje se třináctiletý Petr Konečný z Opavy.

Ti nejmenší s rodiči dovádějí v dětských bazéncích. Voda v nich by ale mohla být teplejší - první kontakt s ní studí i dospělého a dětem, které se koupou několik desítek minut, modrají rty a cvakají zuby. „Nemůžu děti dostat z vody. Malá se celá třese zimou, ale křičí: Do vody, do vody,“ říká Opavanka Pavla Melecká. Koupat se do Kravař jezdí se dvěma dětmi a manželem.

Whirlpool v obležení

Ve velkém bazéně lidé najdou bublinky i chrliče. Protáhnout se mohou ve dvou plaveckých drahách. Každý se všude pohodlně vejde. Až na jednu výjimku. Tou je whirlpool s čtyřiatřicet stupňů teplou vodou. Whirlpool je permanentně obsazený, a kdo se v něm chce vyhřát, musí pořád dávat pozor, kdy se uvolní místo.

Aquapark je nový, a to je vidět všude. V šatnách, kde je i převlékací kabinka pro stydlivější povahy, v nablýskaných sprchách i toaletách. Nechybí ani detaily, jako miniaturní odpadkový koš na žvýkačky těsně před vstupem k bazénu. Jít se žvýkačkou do bazénu se tu nesmí.

Právě v šatnách však člověk zažije tu pravou tlačenici. Projít šatnu se dá jen prostorem před skříňkami, kde se skoro pořád někdo převléká.

V aquaparku o prázdninách rozšířili otvírací dobu, kromě pondělí mají otevřeno i dopoledne. „Návštěvnost je slušná, ve všední dny chodí okolo šesti set lidí denně. O víkendech je kapacita vyčerpaná a lidé musí někdy chvilku počkat,“ říká vedoucí aquaparku Karin Večerková. Najednou může být v areálu aquaparku maximálně dvě stě lidí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.