Areál někdejších Nuselských mlékáren možná změní majitele | E15.cz

Areál někdejších Nuselských mlékáren možná změní majitele

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nového vlastníka bude mít možná v brzké době areál bývalých známých Nuselských mlékáren v Praze. Formou výběrového řízení jej prodává společnost Naxos, specialista na transakce s tímto druhem nemovitostí. Doporučená kupní cena tohoto dnes již administrativního a skladovacího areálu, který se rozkládá na pozemcích o výměře více než 7 500 metrů čtverečních, je 95 milionů korun. Konec prvního kola výběrového řízení je 14. října.

„Za značnou výhodu areálu považuji kombinaci výnosové nemovitosti, která má roční čistý příjem z nájemného 8,1 milionu korun, s jejím rozvojovým potenciálem. Poté, co byl změněn územní plán, je tu možná i nová výstavba,“ říká manažer této transakce z Naxosu Michal Augustýn. Znamená to, že by tu v budoucnu mohly stát třeba bytové domy, obchodní středisko či garáže.

O svým způsobem ojedinělý nuselský areál, který je téměř stoprocentně obsazen nájemci, je mezi potenciálními investory zájem. Tvoří jej mimo jiné hlavní výrobní budova, sklady, kanceláře, prodejny a další objekty. Jeho součástí je i parkoviště ve vnitrobloku, jež pojme až 60 automobilů.

V roce 2009 chtěla společnost Central Group v areálu vybudovat 200 luxusních bytů. Poté však od plánu ustoupila s tím, že se chce zaměřit na rozvoj pozemků s vyšším počtem bytů. „Nuselská mlékárna byl pro nás příliš malý projekt,“ uvedlo vedení firmy. Deník E15 tehdy spekuloval, že náklady na vyčištění a revitalizaci celého komplexu by zamýšlený projekt zřejmě neúměrně prodražily.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video