Auta na den ustoupí chodcům | E15.cz

Auta na den ustoupí chodcům

Několik ulic v centru města se promění v promenády. Při Evropském dni bez aut do nich nebudou smět auta.

Smetanovo nábřeží, Jugoslávská a Londýnská ulice a náměstí Míru, kudy denně projíždějí tisíce aut, budou v neděli 20. září patřit pouze chodcům. U příležitosti Evropského dne bez aut se promění v promenády s různými kulturními akcemi.

Na Smetanově nábřeží se odehraje tradiční Den bez aut. Příchozí se mohou zúčastnit soutěží, prohlédnout si výrobky z chráněných dílen, chybět nebude ani občerstvení.

„Ve Freestyle parku Modřany začne v deset hodin dopoledne zábavný kulturní program,“ řekla Eva Kubátová z magistrátu. Kromě soutěží a divadelních představení pro děti mohou návštěvníci zhlédnout ukázky bojového tance capoeira a vyslechnout koncerty skupin Děda Mládek Illegal Band a Ready Kirken.

Zažít město jinak

Jak si představuje město bez aut, ukáže i občanské sdružení Auto*mat při akci nazvané Zažít město jinak. Odpoledne uzavře pro auta Jugoslávskou a Londýnskou ulici a náměstí Míru a dá je k dispozici umělcům. „Město má mít lidský rozměr, proto jsme prostor nabídli umělcům, hudebníkům, ale i dalším lidem, kteří ve městě žijí,“ řekl za Auto*mat Michal Křivohlávek.

Lidé si tak mohou například vychutnat kávu uprostřed silnice, stejně jako se tam podívat na divadelní představení. Mohou se zúčastnit i velké cyklojízdy. Ta startuje ve dvě hodiny odpoledne na náměstí Míru.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!