Bájný golem ožije pod orlojem | E15.cz

Bájný golem ožije pod orlojem

Čtyřsté výročí úmrtí rabiho Löwa připomíná výstava na Hradě i kulturní akce na Staroměstském náměstí.

S rabínem Jehudou Löwem ben Becalelem a jeho reálným i mýtickým životem se lidé mohou seznámit na několika místech v Praze.

Výstava v Císařské konírně Pražského hradu návštěvníkům přiblíží skutečného rabína. Její autoři zároveň vyvracejí pověsti, že stvořil golema. „Nikde v jeho díle nenajdeme odkazy, že by se pokoušel o stvoření golema,“ tvrdí ředitel Židovského muzea Leo Pavlát.

Lidé se seznámí s rudolfínskou dobou

Zatímco výstava pověsti o Löwově muži z hlíny popírá, program na Staroměstském náměstí z ní zábavnou formou těží. Až do 7. září se na Staroměstském náměstí mohou lidé seznámit s rudolfínskou dobou, ve které údajný tvůrce golema žil.

Na podiu se vystřídají divadelní představení s koncerty. Součástí akce jsou také tvůrčí dílny. „Návštěvníci si vyzkoušejí třeba práci v alchymistické či svíčkařské dílně nebo se naučí základy renesančního tance,“ říká Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, která akci na náměstí pořádá.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.